استیضاح فاطمی‌امین، لطمه زدن به صنعت و اقتصاد است/ بازگشت به تولید واحدهای راکد

تهران- ایرنا- رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: معتقدم وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مدت از عمر دولت سیزدهم به خوبی کار کرده و استیضاح وی در شرایط کنونی لطمه زدن به تولید، صنعت و اقتصاد است.

«عبدالوهاب سهل‌آبادی» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا در خصوص مطرح شدن استیضاح «سید رضا فاطمی‌امین» وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: شرایط امروز وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت‌ها و کارخانه‌های صنعتی و تولیدی به هیچ عنوان نامناسب نیست.

وی بیان داشت: معتقدم وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مدت از عمر دولت سیزدهم به خوبی کار کرده و استیضاح وی در شرایط کنونی لطمه زدن به تولید، صنعت و اقتصاد است.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران ادامه داد: این در حالی است که سال جاری سالی سخت برای دولت بوده و به‌عنوان نمونه با عادلانه کردن نظام پرداخت یارانه‌ها در روزهای نخست التهاب بزرگی در بازار به وجود آمد و اگر وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه‌ریزی برای این مهم نداشت، مردم از این موضوع آسیب می‌دیدند؛ بنابراین اقدام وزارت صمت در این زمینه عالی بود.

بازگشت به تولید واحدهای راکد

وی تاکید کرد: وزیر صمت همچنین در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و ستاد رونق تولید اقدامات بسیار خوبی انجام داده و در یک سال گذشته شاهد واحدهای راکد زیادی بودیم که به چرخه تولید و فعالیت بازگشتند.

سهل‌آبادی با اشاره به برخی گلایه‌ها در حوزه معدن، خاطرنشان کرد: در این زمینه برخی اصلاحات در قانون معادن از سوی نمایندگان مجلس در دستور کار است و خانه‌های صمت استان‌ها در کنار خانه معدن و وزارت صنعت، معدن و تجارت در این زمینه مشغول کار هستند.

وی تصریح کرد: با وجود همه مطالب یاد شده، نمی‌توان همه چیز و اشکالات و مشکلات موجود را به شخص وزیر صمت ارتباط داد و موضوع استیضاح را پیش کشید.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران به رفع مشکلات در حوزه لوازم‌خانگی و رونق تولید و صادرات این صنعت، همچنین رفع مشکلات در حوزه‌های سیمان و فولاد و بردن آنها به بورس کالا اشاره کرد و گفت: اینها همگی اقدامات خوبی است که انجام شده و رفع مشکلات این حوزه‌ها و جمع کردن حاشیه‌های آنها کار آسانی نیست.

وی تاکید کرد: ‌به‌طور قطع اگر وزارت صمت در این زمینه‌ها برنامه نداشت، نمی‌توانست عملکرد خوبی از خود ظهور و بروز دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha