وزیر صمت بدون حاشیه و صادقانه خدمت می‌کند/ استیضاح به صلاح نیست

تهران- ایرنا-نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر صمت صادقانه و بدون حاشیه کار می‌کند،اظهار داشت: متقاضیان استیضاح باید بخ وزیر صمت فرصت بیشتری دهند تا بتواند برنامه‌های خود را اجرایی و عملیاتی کند.

محمد حسن آصفری در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در مورد طرح استیضاح وزیر صمت گفت: فاطمی امین از جمله وزیرانی است که تعامل خوبی با مجلس و نمایندگان دارد و اقدامات خوبی هم در بخش صنعت و معدن انجام داده است .

نماینده مردم اراک وزرات خانه صمت را چند وجهی خواند و گفت: فاطمی امین یک وزراتخانه‌ای چند وجهی را مدیریت می کند که بخش های مختلف این وزراتخانه پیش از این تعطیل بودند و کارآمدی چندانی هم نداشتند.

فاطمی‌امین منشا تحولات در وزارت صمت است

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تصریح کرد: در گذشته بخشی از وزرات صمت تعطیل و نیمه تعطیل بود و اقدامات مطلوبی در این وزراتخانه صورت نمی‌گرفت، اما با ورود فاطمی امین به این وزراتخانه تحولات خوبی شروع شده است و برای نتیجه رساندن  این برنامه نیاز به زمان دارد و لازم است  به وی زمان داده شود تا خروجی اقداماتش  را ببینیم.

استیضاح فاطمی امین به صلاح صنعت، تولید و بازرگانی نیست

آصفری بیان داشت: در شرایط فعلی استیضاح فاطمی امین به صلاح صنعت، تولید و بازرگانی نیست هر چند استیضاح حق قانونی مجلس است ، اما باید فرصت بیشتری به وی داده شود، اگر وزیر صمت تغییر کند اتفاق خاصی در این حوزه رخ نمی دهد چون هر فردی که بخواهد با مسائل مختلف این وزراتخانه در حوزه  صنعت و معدن ، اعداد و ارقام در این بخش آشنا شود یکسال طول می کشد و عمر دولت و مجلس هم به پایان می رسد و اتفاق خاصی در این بخش رخ نمی دهد.

فاطمی‌امین بدون حاشیه و صادقانه کار می‌کند

وی  تاکید کرد: متقاضیان استیضاح  به فاطمی امین فرصت بیشتری دهند تا وی بتواند برنامه های خود را اجرایی  و عملیاتی کند و معتقدم که فاطمی امین از وزرای خوب دولت سیزدهم است که بدون حاشیه و صادقانه کار می‌کند ، انتظاراتی در حوزه تغییر مدیریتی در این وزراتخانه از وی داریم  البته این دلیل نمی شود که وی استیضاح شود.

نماینده مردم اراک با اشاره به مشکلات صنعت خودرو گفت: مشکلات بخش خودرو فقط مربوط به وزرات صمت نیست صندوق های بازنشستگی هم سهامدار صنعت خودرو هستند که لازم است در این وضعیت آنها هم به وزرات صمت کمک تا مشکلات این حوزه حل شود.

آصفری با بیان اینکه انتقادهای جدی نسبت به حوزه مدیریت صنعت خودرو داریم، اظهار داشت: وجود نهادهای مختلف در این صنعت، ساماندهی این بخش را با مشکل مواجهه کرده است اما مقصر اصلی عدم ساماندهی صنعت خودرو ،فاطمی امین نیست و  اقداماتی را شروع کرده که با همکاری بقیه نهادها این صنعت می تواند به ساماندهی برسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha