صنعت کشور رشد چشمگیری داشته است/ فاطمی‌امین برنامه راهبردی برای توسعه معادن دارد

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در مورد طرح استیضاح وزیر صمت گفت:در حوزه صنعت شاهد رشد چشمگیری در کشور بودیم  و وزرات صمت  برای توسعه معادن برنامه راهبردی دقیقی دارد.

حسین حسین زاده در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در مورد طرح استیضاح وزیر صمت گفت: زمانی‌که فاطمی امین مسئولیت وزارت صمت را برعهده گرفت ،این وزراتخانه در حوزه های مختلف معادن، صنعت، تجارت و خودرو با چالش‌ها و مشکلات جدی مواجهه بود.

دولت برنامه راهبردی برای توسعه صنایع مس و آلومینیوم دارد

نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: وزیر صمت با تدوین برنامه راهبردی برای توسعه معادن با توجه به وضعیت فولاد در کشور و  اشباع آن در بازار جهانی، توسعه صنایع مس و آلومینیوم را در دستور کار خود قرار داد که این نقطه مثبتی برای کارنامه فاطمی امین در طول یک سال گذشته بوده است.

شاهد رشد چشمگیری در حوزه صنعت هستیم

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: در حوزه صنعت شاهد رشد چشمگیری در کشور بودیم  و وزرات صمت  در بخش معادن هم نشان دادند که اقدامات خوبی انجام دادند و از نظر ما عملکرد وزیر صمت در این زمینه مثبت و قابل قبول است و امیدواریم که مجلس هم با کارشناسی بیشتری به این موضوع نگاه کند.

حسین زاده  با بیان اینکه وزارت صمت به تنهایی در حوزه خودرو تصمیم گیر نیست، بیان داشت: در حوزه  تامین خودرو از لحاظ کیفیت در کشور مشکلاتی وجود دارد که نیازمند ساماندهی است ، همچنین  حوزه واردات این صنعت  چندین سال متوقف بوده است که با مصوبه مجلس ساز و کار واردات خودرو برای ایجاد رقابت در این بخش در حال انجام است و وزرات صمت هم در این زمینه پیگیر است.

وی تغییر مدیریتی در وزرات صمت را به صلاح حوزه صنعت و معدن  ندانست و افزود: با استیضاح وزیر صمت مشکلات حوزه صنعت و معدن حل نمی شود امیدواریم که نمایندگان نسبت به این موضوع  تصمیم مطلوبی اتخاذ کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha