اتهامات خودرویی توجیه مناسبی برای استیضاح فاطمی‌امین نیست

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: استیضاح‌کنندگان فاطمی‌امین را متهم مشکلات بازار خودرو می‌دانند در حالی که وزیر صمت از این  اتهامات مُبراست و  این موضوع نمی‌تواند توجیه مناسبی برای استیضاح باشد.

سید کاظم موسوی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در مورد طرح استیضاح وزیر صمت،گفت:مخالف استیضاح فاطمی‌امین هستم استیضاح  وی در شرایط کنونی به صلاح کشور نیست .

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تشریح عملکرد وزیر صمت در حوزه خودرو تصریح کرد: موضوع اصلی طرح استیضاح  وزیر صمت به عدم ساماندهی صنعت خودرو است،در حالی که دولت در صنایع خودروسازی نزدیک به ۱۳ درصد سهام دارد.

نماینده مردم اردبیل اضافه کرد: بخش اعظمی ازمطالبه گری مردم و نمایندگان از وزیر صمت در حوز صنعت خودرو است در صورتی که بیش از ۸۰ درصد سهام این صنعت به بخش خصوصی واگذار شده است و دولت  به تنهایی نمی‌تواند در این بخش  تصمیم‌گیری کند.

موسوی اظهار داشت: استیضاح‌کنندگان فاطمی‌امین را متهم مشکلات بازار خودرو می‌دانند در حالی که وزیر صمت از این  اتهامات مُبراست و  این موضوع نمی‌تواند توجیه مناسبی برای استیضاح باشد.

 به گزارش ایرنا، هیات رئیسه مجلس چهارشنبه ۲۷ مهر اعلام کرد، با توجه به اینکه استیضاح فاطمی امین در تاریخ ۱۰ مهرماه به کمیسیون مربوطه ارجاع شد و اکنون مهلت قانونی آن به پایان رسیده است، بدین وسیله استیضاح آقای سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام وصول می شود.

مطابق با ماده ۲۲۳ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، وزیر حداکثر به مدت ۱۰ روز فرصت دارد در صحن علنی مجلس حاضر شده و توضیحات لازم را ارائه دهد.

جلسه بررسی استیضاح وزیر صنعت، معدن، تجارت هفته دوم آبان و پس از سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha