فاطمی امین،مورد تایید رییس‌جمهور است/ هشدار در مورد تبعات منفی استیضاح وزیر صمت

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی فاطمی امین را مدیری مستقل و مورد تایید رییس جمهور خواند و نسبت به تبعات منفی استیضاح وی هشدار داد.

فریدون عباسی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت که هفته گذشته در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد، گفت: نمایندگانی که طرح استیضاح را مطرح کردند، دغدغه‌هایی دارند و وزیر نیز در بیان عملکرد خود دفاعیه‌هایی دارد که مجلس باید این دغدغه‌ها و دفاع وزیر را بشنود تا بتواند دراین باره تصمیم گیری کرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: اختلاف سلیقه در روش‌های اجرایی که در وزارت صمت وجود دارد، از جمله مسائلی است که سبب شده برخی از نمایندگان طرح استیضاح را مطرح کنند. البته باید در این باره تبادل نظر انجام شده و نمایندگان و وزیر صمت یکدیگر را قانع کنند.

نماینده مردم کازرون در مجلس با بیان اینکه در شرایط اقتصادی فعلی بهتر است که نمایندگان به دولت کمک کنند، گفت: حداقل ۲ سال زمان نیاز است تا وزیر بتواند برنامه‌های خود را اجرایی کند. اما اینکه مدام نمایندگان، وزرای دولت را به مجلس دعوت کرده و سوال از آنها یا طرح استیضاح را مطرح کنند، ضروری نیست. چرا که در این صورت،‌ وزیر زمان لازم برای انجام وظایف خود را از دست خواهد داد.

عباسی یادآور شد: در این شرایط باید به دولت آقای رییسی فرصت داد تا کار کرده و خدمت بیشتری به مردم انجام دهد تا معیشت و رفاه مردم بهبود یابد.  

فاطمی امین مدیری مستقل است

وی با تاکید بر اینکه در این شرایط باید وزیر از مدیریت فردی خودداری کند، تصریح کرد: آقای فاطمی امین مدیری مستقل و پایبند به نظریات خودش است و تلاش می‌کند که به تنهایی مسائل را حل و فصل کند که این رویکرد مزایا و معایبی دارد. ولی در مجموع طرح استیضاح تبعات منفی بر روند اجرای برنامه‌های این وزارتخانه خواهد گذاشت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: پاسخگو به چنین رویکردی، شخص وزیر است و آنچه که ایشان در دفاع از خود در صحن مجلس مطرح می‌کند، معیار تصمیم گیری نمایندگان خواهد بود. البته بنده در زمان رای اعتماد به ایشان از برنامه‌های وی دفاع کردم. چرا که از این موضوع آگاه بودم که آقای فاطمی امین، فرد مورد تایید رییس جمهور است و هدف ما هم حمایت از دولت در آغاز تشکیل کابینه بود.

به گزارش ایرنا، هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، ۲۷ مهرماه اعلام کرد، با توجه به اینکه استیضاح رضا فاطمی امین در تاریخ ۱۰ مهرماه به کمیسیون مربوطه ارجاع شد و اکنون مهلت قانونی آن به پایان رسیده است، استیضاح آقای سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام وصول می‌شود.

مطابق با ماده ۲۲۳ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، وزیر حداکثر به مدت ۱۰ روز فرصت دارد در صحن علنی مجلس حاضر شده و توضیحات لازم را ارائه دهد.

جلسه بررسی استیضاح وزیر صنعت،معدن، تجارت هفته دوم آبان و پس از حضور نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha