امام جمعه جیرفت: مخازن سوخت در جنوب کرمان ایجاد شود

جیرفت- ایرنا- امام جمعه جیرفت گفت: با توجه به مسیر طولانی و راه پرپیچ و خم، یکی از راه‌های اصلی حل کمبود بنزین در جنوب کرمان ایجاد مخازن سوخت است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام میثم تارم در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر جیرفت اظهار داشت: از مدیران استان و شهرستان تقاضا می شود اقدامات شایسته را در این حوزه انجام دهند که یکی از این راه ها ایجاد مخازن بنزین و نفت در جیرفت است.

وی از مسئولان شرکت نفت نیز خواست وضعیت کمبود بنزین را سروسامان دهند چون که صف های طولانی (مقابل جایگاه های سوخت) زیبنده مردم نیست و نبودن بنزین در جایگاه های سوخت نشانه ضعف مدیریت است.

حجت الاسلام تارم تاکید کرد: البته باید با قاچاق هم مبارزه کرد و از صاحبنظران خواسته شود که راه های اصولی و صحیح برای مبارزه با قاچاق سوخت بیاندیشند؛ باید تصمیم هایی اتخاذ شود که مردم ما دچار مشکل نشوند.

وی در بخش دیگری از خطبه ها گفت: دشمنان نظام اسلامی به دلیل اینکه نتوانستند به دنبال آنچه بودند برسند این بحث را مطرح می کنند که نظام کشور را امنیتی کرده است؛ امنیت برای ما مهم است و اولین وظیفه حکومت هاست که برای شهروندان خود ایجاد امنیت کنند اما شما دیدید که در این اغتشاشات نیروی انتظامی با بصیرت ما از سلاح استفاده نکرد.

امام جمعه جیرفت ادامه داد: نیروهای انتظامی سعی کردند با کمال آرامش جو را کنترل کنند و امنیت را برگردانند؛ در شرایطی هم که لازم بود حضور بموقع نیروی انتظامی در میادین شهرها به صورت مستمر وجود داشت و امری ضروری برای امنیت بود اما کشور در هر شرایطی امنیتی نیست.

وی با بیان اینکه امنیت امری ضروری برای زندگی مطلوب شهروندان است افزود: در همین روزها مشاهده می کنید در اروپا و فرانسه ای که مهد آزادی می خوانند و ادعاهای بزرگ دارد چندین دانش آموز کشته شدند و تعداد بسیاری از تظاهرکنندگان جراحات بسیاری برداشتند.

حجت الاسلام تارم اضافه کرد: این مدعیان حقوق بشر کجا هستند؟ چرا رسانه های فارسی زبان خارج از کشور از این اتفافات نمی گویند و حرفی از غرب نمی زنند، آیا آنها دلشان برای حقوق بشر در ایران سوخته است؟

وی اظهار داشت: همه اعتراضات گسترده را در ۱۲۰ شهر فرانسه مشاهده کردند و دیدند چگونه پلیس معترضان را زیر چکمه های خود می گیرد اما چرا آنجا کسی اعتراض نمی کند؟

امام جمعه جیرفت یادآور شد: دادگاه های ما فریب خوردگان را مورد عفو و رحمت اسلامی قرار می دهد اما در آلمان خبرنگار رسانه ملی در یک جمله گفته بود که فلان حادثه کار دولت بوده که دادگاه آلمان جریمه سنگینی برای او وضع کرد.

وی افزود: این دوگانگی ها و استفاده ابزاری از حقوق بشر و حمایت از زنان باید برای ما یک درس عبرت باشد و با ترفندهای دشمنان در نشر اخبار آشنا باشیم.

امام جمعه جیرفت گفت: در بسیاری اوقات این رسانه ها تیتری می زنند که با متن خبر هماهنگ و سازگار نیست؛ برخی مواقع از عکس ها و فیلم هایی استفاده می کنند که مربوط به ایران نیست یا مربوط به شهرها و سال های دیگر است.

وی ادامه داد: آنها با تمام توان جنگی را در رسانه و فضای مجازی برای تشویش اذهان راه انداخته بودند اما ملت بصیر ایران اسلامی و نیروهای انتظامی و امنیتی بخوبی با شرایط مواجه شدند که جای تقدیر دارد.

 حجت الاسلام تارم با بیان اینکه امروز شاهد جنگ اراده ها هستیم افزود: در این جنگ اراده قطعا جبهه مقاومت و نظام مقدس جمهوری اسلامی پیروز است و با مقاومت همه چیز به دست می آید.

وی یادآور شد: با اقدامات خوبی که در دولت انقلابی آغاز شده، توجه به ظرفیت های داخلی و همسایگان شاهد پیشرفت بیشتر کشور خواهیم بود.

حجت الاسلام تارم با اشاره به اینکه جهان از تک قطبی بودن خارج می شود و همه می دانند آینده جهان در دست شرق است گفت: دوران امپراطوری آمریکا در حال نابودی است و غرب آنقدر ناتوان و ضعیف است که نشانه این عجز و ناتوانی دست زدن آنها به این اقدامات کور و اغتشاشات در کشور بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha