نبود سواد رسانه بین نوجوانان و جوانان باعث شعله‌ور شدن آتش فتنه شد

اردبیل- ایرنا- امام جمعه بیله سوار گفت: نبود سواد رسانه ای در بین مردم بخصوص قشر نوجوان و جوان و ولنگاری موجود در فضای مجازی کشور، باعث شعله ور شدن و دمیدن آتش فتنه تا چند هفته گردید و باعث صدمات جبران ناپذیری به اموال عمومی ملت شد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین جابر عزیزی در خطبه های این هفته نماز عبادی، سیاسی بیله سوار ضمن دعوت همگان به تقوای الهی گفت: قدرت مسلمین در برابر مستکبرین از همین پایگاه مقدس نماز جمعه قابل ارزیابی و رصد قرار می‌گیرد و حضور پرشور نمازگزاران خواری است در چشم دشمنان و معاندان.

خطیب جمعه بیله سوار با تبیین و تشریح ابعاد اغتشاشات اخیر افزود: این فتنه با درایت و هدایت هوشمندانه و حکیمانه مقام معظم رهبری سریعا خاموش گردید ولی باید مسئولین نظام از این فتنه چند درس مهم یاد بگیرند.

 وی ادامه داد: نبود سواد رسانه ای در بین مردم بخصوص قشر نوجوان و جوان و ولنگاری موجود در فضای مجازی کشور، باعث شعله ور شدن و دمیدن آتش فتنه تا چند هفته گردید و باعث صدمات جبران ناپذیری به اموال عمومی ملت شد. علاوه بر این نبود تعهد رسانه ای در بین خواص و بویژه سلبریتی‌ها و بی قید و بند بودن آنها به قوانین کشور باعث گردید عده ای نوجوان و جوان با استفاده از هیجانات و احساسات درصدد بر هم زدن نظم و امنیت عمومی کشور شوند.

خطیب  نماز جمعه بیله سوار در ادامه تصریح کرد: مسئولان زیربط باید از مالکان و صاحبان تمام پیام رسان های خارجی تعهد بگیرند که محتوا و داده های آنها تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد نه اینکه با استفاده از فضای مجازی کشور علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سوء استفاده نموده و درصدد تضعیف آن گام بردارند و این قانونی است که در اکثر کشور های دنیا به آن عمل می شود.

حجت الاسلام عزیزی با اشاره به ۴۳سال تلاش کشورهای استکباری بویژه غرب و آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران افزود: آمریکا و هم پیمانان آن درصدد هستند تا با روش‌های مختلف با تمرکز بر "نبرد اراده ها" نظام جمهوری اسلامی را تضعیف نمایند و بحث برجام نیز در راستای همین پروژه و محدودیت های بیشتر در صنعت انرژی اتمی کشور  متمرکز میباشد که با استفاده از راهبرد فشار حداکثری و مهار حداکثری دنبال می‌شود.

خطیب جمعه بیله سوار ادامه داد: برجام با محور گفتمان سازش در دولت قبلی کلید خورد و باعث شد که امروزه غرب و بویژه آمریکا با استفاده از این ابزار و اهرم فشار، دنبال تحریم های گسترده تر علیه ملت جمهوری اسلامی ایران باشند.

وی ادامه داد: اغتشاشات و حوادث اخیر کشور از جمله مواردی است که آمریکا با استفاده از آن درصدد است تا ایران را به میز مذاکره ای بکشاند که یک‌طرفه است و حق و حقوق ملت ایران در آن نادیده گرفته می شود تا امتیازات بیشتری نصیب طرف های غربی گردد.

عزیزی در ادامه با تقدیر و تشکر از بصیرت و هوشمندی ملت غیور ایران اسلامی در حوادث اخیر افزود: دشمن به طرق مختلف با استفاده از ترور،خرابکاری،حملات سایبری، جنگ ادراکی و الان نیز اغتشاشات و برهم زدن نظم و امنیت عمومی کشور درصدد تضعیف وجهه ایران در جامعه بین الملل بود که همه این ها نتوانست باعث شود که اراده معاندان و دشمنان نظام بر کشور غلبه کند که جا دارد در کنار ملت غیور ایران اسلامی از نیروهای مقتدر و همیشه در صحنه مسلح کشور مان تقدیر و تشکر نمائیم.

امام جمعه بیله سوار در پایان با اشاره به اینکه کارخانه مغان همان صنعت کشاورزی آن است،افزود: از فرماندار و تمام دست اندرکاران دخیل در امر کشاورزی منطقه مجدانه تقاضا داریم در بحث الگوی کشت از الان برنامه ریزی داشته باشند تا خدایی ناکرده کشاورزان در زمان فرآیند و  برداشت محصولات کشاورزی دچار ضرر و زیان جبران ناپذیری نشوند و تمرکز آنان بر کشت محصولات استراتژیک باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha