امام جمعه اراک: حل مشکلات اقتصادی نیازمند مشارکت همگانی است

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: حل مشکلات اقتصادی و رفع نقاط ضعف‌ها، نیازمند مشارکت همگانی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا،  آیت الله «قربانعلی دری نجف‌آبادی» در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اراک در مصلی بیت‌المقدس این شهر، افزود: نقاط ضعفی در مسایل اقتصادی و اجتماعی کشور وجود دارد که برای رفع آنها آحاد ملت باید مشارکت کنند و با توجه به محدودیت منابع مالی کشور اصل اولویت‌بندی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: در ۶ ماه نخست امسال روزانه در کشور ما ۹۰۰ هزار بشکه و در عراق چهار و نیم میلیون بشکه نفت به فروش رفته و این در حالی است که جمعیت عراق ۴۰ میلیون نفر و جمعیت ایران حدود ۹۰ میلیون نفر است که این مهم به دلیل تحریم‌های ناجوانمردانه دشمنان است.

امام جمعه اراک تنها راه حل این مشکلات را صرفه‌جویی و توجه به بهره‌وری دانست و گفت: میانگین روزانه کار مفید در کره جنوبی ۹ ساعت است و به همین دلیل این کشور امروز به یکی از صادر کنندگان برجسته به خصوص اتومبیل است.  

آیت الله دری نجف آبادی اظهار داشت: ضعف هایی در کشور وجود دارد اما نباید باعث شود که برخی افراد همه چیز را به آتش بکشند، در اغتشاشات اخیر حداقل ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان خسارت مالی به واحدها، یگان ها و مردم وارد شده است و مسببان این شرایط باید در پیشگاه مردم پاسخگو باشند.  

وی تاکید کرد: آحاد ملت به خصوص نخبگان باید برای خدمت بهتر، عالی تر و موثرتر به کشور و نظام تلاش و همت کنند، ظرفیت برای خدمت زیاد است و باید با امید به خدا و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف، در جهت توسعه همه جانبه کشور تلاش کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: در آستانه پیچ‌ بزرگ تاریخی قرار داریم و علایم آن به خوبی روشن است، بعد از جنگ جهانی دوم ابرقدرت ها دنیا را تقسیم کردند و آمریکا، انگلیس، فرانسه، چین و روسیه هر کدام یک طرف را گرفتند و دنیا را بین خود تقسیم کردند و از دنیای اسلام هیچ خبری نبود.

آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: دنیای اسلام با ۶۰ کشور اسلامی و ۲ میلیارد مسلمان حذف شده بود، اما در تحولات سال‌های اخیر، شرایط جدیدی به وجود آمده و دیگر آمریکا آمریکای قبل نیست، بلوک مقابل چین قدرتمند شده و روسیه از شرایط زمان گورباچوف تغییر کرده و از طرفی خداوند بر ملت ایران و اسلام عنایت نمود و امامی به میدان آمد که فرهنگ، سیاست، بیان و نظام جدیدی را پایه‌گذاری نمود که نه وابسته به شرق و نه وابسته به غرب باشد و جمهوری اسلامی را با محوریت ولایت فقیه ایجاد نمود و باید قدر دان این موهبت الهی باشیم.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی با الهام از نهضت عاشورا از یک طرف و از طرفی با پیروی از سیره اهل بیت(ع) زمینه اقتدار و عزت ایران اسلامی را طوری فراهم کرد که تاکنون سابقه نداشته است.

امام جمعه اراک افزود: خداوند بر ما منت گذارده و باید قدر بدانیم و در مسیر  پیچ تاریخی برای آینده کشور، منطقه، جهان اسلام و بالاتر از آن، جهان بشریت تلاش و مجاهدت کنیم.  

آیت الله دری نجف آبادی عنوان کرد: ما زیر منت و ننگ غرب و شرق نمی رویم و می خواهیم با قدرت آقایی خود را حفظ کنیم، دشمنان به بهانه‌های مختلف بر علیه ملت ایران آشوب و فتنه طراحی می‌کنند و به دست عقب افتاده ها، مزدوران شرق و غرب، منافقان، وهابیت، کومله، داعش، منافقان کوردل، عقده داران از نظام، اجرایی می‌کنند اما ملت باید هوشیار باشند و از مسیر انقلاب اسلامی خارج نشوند.  

وی عنوان کرد: جوانان ما باید با تاسی از اهل بیت(ع) آینده خود را بسازند و الگوگیری از شبکه‌های غربی و دشمنان اسلام هیچ منفعتی برای آنها نخواهد داشت.

امام جمعه اراک بیان کرد: عظمت خانواده و نقش زنان در جمهوری اسلامی قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست و امروز بانوان ایران اسلامی در تمامی بخش های علمی، ورزشی، اجتماعی، فرهنگی، پزشکی و سیاسی فعالیت گسترده دارند.

نماز عبادی سیاسی جمعه در ۲۹ نقطه استان مرکزی اقامه می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha