تهدید به اعتصاب کارکنان مجتمع تولید و نگهداری کلاهک های هسته ای انگلیس

تهران – ایرنا – اتحادیه کارگری یک شرکت تولید و نگهداری کلاهک جنگ افزارهای هسته ای ارتش انگلیس روز چهارشنبه هم زمان با منجر شدن تورم فزاینده به ناآرامی های صنعتی بیشتر، اعلام کرد نزدیک به ۲ هزار عضو آن قصد دارند در باره اعتصاب برای درخواست افزایش دستمزد و اختلاف با کارفرما در این باره، رای گیری کنند.

به گزارش روز چهاشنبه ایرنا از خبرگزاری رویترز؛ اتحادیه پراسپکت اعلام کرده که این رای گیری از ۲۴ اکتبر (۲ آبان ماه) به مدت ۲ هفته و در پی مخالفت این نهاد کارگری با پیشنهاد مجتمع جنگ افزارهای اتمی (ای دبلیو ایی) برای افزایش پنج درصدی دستمزدها برگزار خواهد شد.

این اتحادیه افزایش مبلغ دستمزد پیشنهادی کارفرما را ناکافی دانسته و اعلام کرده است که نمی تواند کاهش دستمزدها به نرخ واقعی را جبران کند.

مایک کلنسی دبیر کل پراسپکت گفته که نگهدای امن جنگ افزارهای بازدارنده هسته ای انگلیس، عملیات پیچیده، دشوار و به شدت استرس زاست که به سطح بسیار بالایی از فداکاری و آموزش در همه سطوح نیاز دارد که مستلزم سطح متناسب پرداخت دستمزد و احترام به کارکنان برای امن نگهداشتن این کشور، می باشد.

اختلافات و درگیری های کارگری و ناآرامی های صنعتی در سال جاری هم زمان با پیشی گرفتن هزینه های فزاینده زندگی از میزان افزایش دستمزدها، در سراسر بریتانیا  به ویژه در شماری از حرفه ها از وکیلان و آموزگاران تا خلبانان، کارکنان راه آهن و کارگران بندرها و اسکله ها، گسترش یافته است.
تازه ترین داده های اقتصادی روز چهارشنبه بریتانیا نشان داده که نرخ تورم سپتامبر این کشور با شکستن رکورد ۴۰ ساله، به ۱۰.۱ درصد رسیده است.

 وزارت دفاع یا ای بلیون ایی به درخواست ها برای اظهارنظر در این باره پاسخی نداده است.  
این مجتمع که ستاد اصلی آن در الدرماستون، برکشایر در جنوب انگلیس قرار دارد، برای موشک های بازدانده هسته ای ترایدنت بریتانا، کلاهک هسته ای تولید و آنها را نگهداری می کند.

 به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز، بالا رفتن بهای سوخت و مواد غذایی و همچنین پائین بودن دستمزدها بیشتر کشورهای اروپایی را تحت تاثیر خود قرار داده و باعث شده تا مردم این کشورها با حضور در خیابان ها، به این وضع اعتراض کنند.

اتحادیه یونیت انگلیس روز سه شنبه اعلام کرد که حدود هزار راننده تاکسی در انگلیس در پنج روز پایانی ماه جاری (اکتبر) به دلیل اختلاف بر سر پرداخت دستمزد، دست به اعتصاب خواهند زد.

صدها کارگر در بندر لیورپول، از بزرگ ترین بنادر کانتینری این کشور قرار است از ۲۴ اکتبر (۲ آبان ماه) در اعتراض به دستمزد پائین و نبود امنیت شغلی دست به اعتصاب بزنند.

کارگران بخش ارتباطات و پست انگلیس نیز در اعتصاب قرار دارند. بیش از ۳۰۰ هزار نفر از اعضای بزرگ ترین اتحادیه پرستاران بریتانیا رای گیری در مورد اعتصاب برای افزایش حقوق را آغاز کرده اند. پزشکان جوان و کارکنان آمبولانس ها نیز قصد دارند در مورد اعتصاب در اعتراض به کمبود حقوق‌شان رای گیری کنند. کارگران راه آهن نیز به دلیل اختلافات بر سر حقوق و امنیت شغلی از کار دست کشیده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha