۲۶ مهر ۱۴۰۱، ۱۲:۱۱
کد خبرنگار: 1336
کد خبر: 84915385
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

آلمان مدعی فعالیت های جاسوسی چین شد

۲۶ مهر ۱۴۰۱، ۱۲:۱۱
کد خبر: 84915385
آلمان مدعی فعالیت های جاسوسی چین شد

تهران- ایرنا- سران سازمان های ضد جاسوسی آلمان روز دوشنبه در جلسه پارلمانی این کشور مدعی شدند چین از این کشور جاسوسی می کند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از دویچه وله، سران سازمان های جاسوسی آلمان در جلسه پارلمان نسبت به ادامه رویکرد "ساده لوحانه " در برابر چین هشدار دادند.

برونو کال، رئیس سرویس اطلاعات خارجی آلمان در جلسه ای با حضور نمایندگان مجلس در برلین مدعی شد باید از اتخاذ رویکرد ساده لوحانه در برابر چین جلوگیری شود.

در این جلسه  علاوه بر کال، «مارتینا روزنبرگ» رییس سرویس ضد جاسوسی نظامی و «توماس هالدن‌وانگ‌» رئیس اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی آلمان حضور داشتند.

خبرگزاری رویترز نیز در گزارشی نوشته است سازمان‌های اطلاعاتی آلمان همچنین مدعی شده اند چین ممکن است با سهیم شدن در حوزه زیرساخت‌های ضروری، به دنبال اعمال نفوذ سیاسی  در این کشور باشد.

بر اساس این گزارش، یک شرکت کشتیرانی چینی با نام «کوسکو» قصد دارد در یکی از سه ترمینال مهم‌ترین بندر آلمان (هامبورگ) سهام خریداری کند.

 هالدن وانگ همچنین مدعی شد اعطای سهم به چین در زیرساخت‌های حیاتی ممکن است موجبات افزایش نفوذ این کشور را فراهم آورد.

هالدن وانگ افزود: هرگاه با شرکای خارجی گفت‌وگو می‌کنم، آن‌ها می‌گویند که خطر روسیه در حد یک طوفان است، اما خطر چین اساساً تغییرات اقلیمی است! بنابر این بایستی در سال‌های آینده برای مواجهه با این تغییر اقلیمی آماده باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha