اردوی منطقه‌ای استعدادیابی فوتبال نونهالان در کرمان/مازیار: مسئولیت نظارتی استان‌ها  فراموش نشود

کرمان - ایرنا - اردوی استعدادیابی نونهالان فوتبال منطقه جنوب شرق کشور درحالی در کرمان این روزها درحال برگزاری است که سرمربی تیم ملی نونهالان معتقد است موفقیت فوتبال پایه در گرو مسئولیت نظارتی استان ها و مربیان آنهاست.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از هیات فوتبال کرمان، اصغر مازیار سرمربی تیم ملی فوتبال نونهالان کشور با اشاره به اینکه برخی استان‌ها باوجود سرمایه گذاری قابل توجه، نماینده‌ای در تیم ملی فوتبال نونهالان ندارند گفت: اولویت ما در این رشته شایسته سالاری است.

وی که برای حضور در طرح استعدادیابی فوتبال پسران زیر ۱۴ سال منطقه جنوب شرق به کرمان سفر کرده بود افزود: فوتبال پایه ما زمانی موفق می شود که استان ها و مربیان تیم های پایه مسئولیت نظارتی خود را در قبال این تیم ها و بازیکنان انجام دهند؛ استان هایی که در فوتبال پایه سرمایه گذاری می کنند برای موفقیت در این بخش باید از افراد متخصص و آگاه استفاده کنند.

پشتوانه‌سازی فوتبال پایه

سرمربی تیم ملی فوتبال نونهالان کشور گفت: برگزاری اردوهای استعدادیابی علاوه بر شناسایی استعداد ها و نخبه های فوتبال برای حضور در اردوی تیم ملی ۱۵ ساله های کشور می تواند زمینه لازم برای پشتوانه سازی آینده این گروه سنی را نیز فراهم کند.

وی با اشاره به حضور ۶۰ فوتبالیست از استان های کرمان، یزد و سیستان و بلوچستان در این اردوی استعدادیابی عنوان کرد: از هر استانی درخواست کردیم ۲۰ استعداد خود را به این اردو معرفی کند تا در مدت ۲ روز وضعیت فنی و شاخص های دیگری را برای ارزیابی وضعیت نفرات برتر بررسی کنیم.

مازیار با بیان اینکه برای شناسایی بهترین نفرات حدود ۳۰ آیتم(بخش) از سوی کادر فنی تیم ملی ۱۵ سال های مورد سنجش قرار می گیرد، افزود: بازیکن در این رده سنی بایستی با تکنیک، دارای فیزیک خوب و قابلیت بازی در چند پست را داشته باشد؛ از بازی‌خوانی خوبی برخوردار و از همه اینها مهمتر با اخلاق باشد؛ این چند آیتم بخشی از ۳۰ موردی است که مد نظر کادر فنی در انتخاب نفرات برتر این اردوها قرار دارد.

وی گفت: وجود نیروهای با دانش و آگاه و نیز فراهم کردن امکانات و زیرساخت های لازم از دیگر مولفه های رسیدن به موفقیت در فوتبال پایه است.

به گزارش ایرنا برگزاری این اردو در کرمان درحالی است که این استان در این مرحله نماینده ای در تیم نونهالان فوتبال کشور ندارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha