عبور از اوج مصرف برق کشور در تابستان با موفقیت سپری شد

مشهد-ایرنا- معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: عبور موفقیت‌آمیز از اوج مصرف برق در تابستان با فضای همدلی و همکاری در کل کشور حاصل شده است.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی، "حمیدرضا پیرپیران" در جمع شورای معاونین شرکت توزیع نیروی برق استان افزود: ارتقای همه جانبه و متوازن شرکتهای توزیع نیروی برق کشور به عنوان مهمترین رسالت در این زمینه به شمار می‌رود.

وی تحویل برق پایدار به مشترکین و عدم اعمال خاموشی به بخش خانگی، تامین مناسب تر برق صنایع نسبت به سال گذشته و تامین برق با برنامه بخش کشاورزی را عامل افزایش رضایت عمومی ذکر کرد و گفت: همدلی و وفاق ایجاد شده در بخشهای مختلف به ویژه در بخش توزیع در کسب این موفقیت بسیار برجسته بوده است. 
معاون هماهنگی توزیع توانیر تشکیل کارگروه های تخصصی و بازدید از نقاط مختلف کشور به منظور شناسایی نقاط قوت و ضعف و کسب اطلاعات دقیق را از ویژگی های خاص شرکتهای توزیع نیروی برق ذکر و تاکید کرد: استفاده از بسترهای مناسب نرم افزاری و سخت افزاری در شرکتهای توزیع برق با موفقیت اجرا شده است و قابلیت اجرا در سطح کشور را دارد.

وی با تاکید بر رفع مشکلات نقدینگی به عنوان مهمترین چالش صنعت برق که در فرآیند خدمت رسانی به مردم مشکلاتی ایجاد کرده است، گفت: تنها راه برون رفت از این موضوع اصلاح قیمتهای انرژی و هزینه های انشعاب با کمک همه بخشها است که باید مورد پیگیری مدیران بخش توزیع قرار گیرد.

پیرپیران در پایان از اتفاقات مثبتی که در شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی در حوزه های مختلف از جمله هوشمندسازی، اتوماسیون شبکه و سیستم های مدیریتی رخ داده است، قدردانی کرد.

معاون هماهنگی توزیع توانیز با حضور در شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی از مراکز دیسپاچینگ و فوریتهای برق، مرکز سمپات و مرکز پایش آن بازدید و از بیانیه مأموریت و فرهنگ سازمانی شرکت رونمایی کرد.

تحقق ۱۲۰۰ نقطه تحت اتوماسیون در شبکه توزیع برق خراسان رضوی

به گزارش دیگر این روابط عمومی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی در نشست هم اندیشی مدیران این شرکت گفت: تحقق یکهزار و ۲۰۰  نقطه تحت اتوماسیون در شبکه توزیع نیروی برق استان با وجود شرایط سخت تامین مالی، اقدامی بی سابقه و فوق العاده از سوی این شرکت در سال جاری است.

مهندس محسن ذبیحی افزود: هم اینک با تحقق ۱۰ هزار و ۶۳۱ فرمان موفق اتوماسیونی، صرفه جویی در ۱۱۶ هزار لیتر سوخت و یکهزار و ۳۷۶ مگاوات ساعت در میزان انرژی و کاهش بیش از ۸۳۰ هزار نفر- ساعت تردد در استان خراسان رضوی حاصل شده است.

وی با قدردانی از همکاران در خصوص عبور موفقیت آمیز از اوج مصرف برق در تابستان امسال گفت: شرایط این دوره بسیار حساس تر و متفاوت تر از دوره گذشته بود، زیرا تولید برق تغییر زیادی پیدا نکرد اما با برنامه ریزی خوب دولت و اجرای مطلوب آن، پیک بار تابستان با حداقل چالش و نارضایتی پشت سر گذاشته شد.

ذبیحی بیان کرد: شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی اقدامات موثری در حوزه تاب آوری شبکه، اتوماسیون شبکه و هوشمندسازی لوازم اندازه گیری انجام داده که منجر به کاهش حجم خاموشی ها و تلفات برق شده است.
وی با اشاره به ظرفیت مطلوبی که در حوزه اتفاقات و عملیات مدیریت برق شهرستانها با ۲۸۶ نیروی انسانی وجود دارد، گفت: پیاده‌سازی مدیریت دارایی های فیزیکی (مداف) از سال ۱۳۹۸ و همچنین راه اندازی بخش HSE (سلامت، ایمنی و محیط زیست) از دیگر فعالیت های شرکت توزیع برق استان به شمار می رود.

شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی ۴۳ هزار کیلومتر شبکه برق را در شهرستانهای استان به جز مشهد زیر پوشش خود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha