۲۰ مهر ۱۴۰۱، ۱۲:۴۳
کد خبرنگار: 5284
کد خبر: 84910339
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مهاجرت و فرار مغزها در کادر درمان معضل جدید کشورهای اروپایی

تهران- ایرنا- کادر درمانی در کشورهای اروپایی به خاطر مهاجرت پزشکان متخصص و فرار مغزها با کمبود نیروی متخصص روبرو شده است.

به گزارش چهارشنبه خبرگزاری ایرنا به نقل از اوراکتیو، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا به خاطر مهاجرت متخصصان و پزشکان با کمبود نیروهای متخصص روبرو شده است و بخش زیادی از کادر درمان در این کشورها با مشکلات عدیده روبرو شده‌اند.

آنتاناس مونتویلا معاون انجمن پزشکان جوان اروپایی (EJD) طی نشستی گفت: بسیاری از پزشکان این کشورها به خاطر دلایل خاصی بین کشورهای این عضو مهاجرت کرده و این درحالی است که کادر درمانی کشورهای مبدا و یا مقصد با مشکلات مختلفی از جمله کمبود نیرو روبرو است.

تحقیقات و آمارهای میدانی نشان می‌دهد از سال ۲۰۱۰ تاکنون نسبت زیادی از پزشکان و پرستاران باتجربه به کشورهای دیگر اروپایی مهاجرت کرده‌اند و این مسئله موجب اختلال در خدمات درمانی شده است.

توماس زاپاتا مدیر بخش پرسنلی سازمان جهانی بهداشت نیز این آمارها را تایید کرده و می‌گوید این مسئله در کشورهای اروپایی نیز موجب عدم تناسب بین کادر متخصص درمانی کشورهای میزبان شده است.

وی گفت عدم تناسب در نیروهای کادر درمان به خصوص در حوزه پرستاری فاحش است و بسیاری از نیروهای متخصص پرستاری در بعضی از کشورهای اروپایی زیاد و در بعضی با کمبود نیرو روبرو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha