تولید ۸۸ هزار مگاوات برق مزیت عالی ایران برای حضور در سازمان شانگهای است

تهران- ایرنا- معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو گفت: وجود بیش از ۸۸ هزار مگاوات ظرفیت تولید برق در کشورمان مزیت عالی برای سازمان شانگهای محسوب می‌شود.

«همایون حائری» در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: قابلیت‌هایی که شبکه برق ایران دارد چه از لحاظ تولید که ظرفیت بسیار بالا دارد و چه از لحاظ شبکه‌های داخلی برق و مهم تراز همه نیروهای متخصصی که در کشور وجود داردT شرایط کافی برای حضور خوب کشورمان در سازمان همکاری‌های شانگهای است.

وی ادامه داد: همچنین وجود شبکه‌های بسیار قوی و پایدار و نیز نیروهای متخصص چه در بخش کنترل شبکه و چه در بخش تعمیرات و بهره‌برداری سبب شده پتانسیل بالایی داشته باشیم.

معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو گفت: از نظر بقیه شرایط مانند توانایی نیروگاه سازی و سایر شرایط هم آمادگی بالایی در کشورمان وجود دارد که می‌تواند در تبادل انرژی با کشورهای عضو سازمان شانگهای بسیار مؤثر باشد.

پیش‌تر هم وزیر نیرو با بیان اینکه تبادل برق با کشورهایی امکان آن وجود داشته باشد، حتماً در دستور کار قرار می‌گیرد، گفت: اکنون مبادله برق با برخی کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای برقرار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha