۱۸ مهر ۱۴۰۱، ۱۵:۱۹
کد خبرنگار: 1240
کد خبر: 84908618
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مدیرعامل شرکت آبفا کشور: آب به صنایع آب‌بر جدید داده نمی‌شود

آبادان - ایرنا - مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: طبق دستورالعمل جدید وزیر نیرو، آب این ماده ارزشمند را دیگر به صنایع آب‌بر جدید نمی‌دهیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا اتابک جعفری‌ روز دوشنبه در آیین عملیات اجرایی تکمیل طرح‌های فاضلاب شهرهای آبادان و خرمشهر گفت:متاسفانه تاکنون صنایع علاقه‌مند نبودند تا در صنایع فاضلاب و شبکه آن سرمایه گذاری انجام دهند.

وی افزود: از این پس، آب صنایع جدید را از محل آب آشامیدنی اختصاص نمی‌دهیم و صنایعی که تاکنون آب تحویل شده موظف هستند تا در مدت ۲ ماه از محل منابع جایگزین موجود از جمله پساب و یا آبهای بی‌کیفیت، طرح جایگزین طرح به وزارت نیرو اعلام کنند.

آبرسانی به روستاها یک لحظه متوقف نخواهد شد

جعفری گفت: وزارت نیرو طرح‌های آب روستایی را با کمک سپاه پاسداران و پیمانکاران بخش خصوصی در حال اجرا دارد و در مدت ۶ ماه از شروع قرارداد اجرای این طرح‌ها ۲۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی افزود: اجرای طرح‌های آبرسانی روستایی در بیش از ۱۰ استان در مدت یک سال تکمیل و سایر طرح‌ها در کمتر از ۳۰ ماه به پایان خواهند رسید.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت:برای اصلاح شبکه آبفا در روستاها ردیف اعتباری نداریم و با مذاکره با سازمان برنامه و بودجه و مجلس شورای اسلامی امیدواریم ردیف اجرایی برای آن در نظر گرفته شود.

وی افزود: متاسفانه بحث فاضلاب روستایی در چند سال گذشته فراموش شده است که امیدواریم تا در بودجه سال آینده بتوان ردیف اعتباری خاصی برای آن پیش بینی شود.

عملیات اجرایی تکمیل طرح‌های فاضلاب شهرهای آبادان و خرمشهر با اعتبار ۲۰ هزار میلیارد ریال روز دوشنبه با حضور جمعی از اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و مسوولان آبفای کشور و استان خوزستان آغاز شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha