۱۵ مهر ۱۴۰۱، ۱۶:۳۷
کد خبرنگار: 3090
کد خبر: 84905941
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه همدان: دشمن دنبال تضعیف جمهوری اسلامی ایران است

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه دشمن به دنبال تضعیف جمهوری اسلامی ایران است گفت: دشمنان این نظام نمی‌خواهند ایران بزرگ و قوی را ببینند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت‌اله حبیب‌اله شعبانی موثقی روز جمعه در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه شهر همدان افزود: به تعبیر رهبر معظم انقلاب، امروز دشمن، ایران قوی و مستقل را نمی تواند ببیند؛ هر کس که در برابر آمریکا بایستد با آن دشمنی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه احترام به قانون مهمترین راهکار انسجام جامعه است، گفت: یکی از شاخصه‌های جامعه مطلوب، وجود انسجام اجتماعی و همبستگی بین آحاد جامعه است.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه رهبری انقلاب در طول ۴۲ سال گذشته محور وحدت در جامعه بوده است، خاطرنشان کرد: از ابتدای اسلام رهبری دینی و سیاسی می‌تواند یک وحدت ایجاد کند.

وی با دعوت از نمازگزاران به رعایت تقوای اجتماعی، تقوای سیاسی و داشتن بصیرت اظهار داشت: انسان نباید در فتنه‌ها راه را گم کند و در کنار تقوای الهی و اخلاقی باید تقوای سیاسی داشته باشد.

آیت‌اله شعبانی موثقی با اشاره به آیه ۱۰۳ سوره شریفه آل عمران تصریح کرد: در آیه شریفه "وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا" قرآن کریم بارها و بارها جامعه اسلامی را به همبستگی اجتماعی دعوت می‌کند، اختلافات اجتماعی را نشات گرفته از هوای نفسانی می‌داند.

امام جمعه همدان ادامه داد: این آیه شریف می‌فرماید: "وَاذکُروا نِعمَتَ اللَّهِ عَلَیکُم" یاد نعمت‌های خداوند باشید که موجب افزایش نعمت خواهد شد.

آیت‌اله شعبانی موثقی خاطرنشان کرد: جامعه ما یک جامعه دینی و اسلامی است و باید قوانین آن را بپذیریم، قوانینی که محور انسجام است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان اظهار داشت: جامعه بشری برای انسجام باید قانون داشته باشد، حالا ممکن است برخی از افراد با قوانین آن مخالف باشند و این موضوع طبیعی است البته همه باید مطیع قوانین الهی باشند.

وی با اشاره به اینکه همه دنیا از منظر اجتماعی و حقوقی، قانون را منظر انسجام می‌دانند، تصریح کرد: همه ما باید به قانون احترام بگذاریم و متولیان قانون به قانون باید بیشتر احترام بگذارند.

برنامه‌ریزی دشمن ایجاد شکاف اجتماعی در کشور است

آیت‌اله شعبانی موثقی با بیان اینکه امروز برنامه‌ریزی دشمن این است تا شکاف اجتماعی را در کشور دامن بزند تصریح کرد: بیان واقعیت‌ها و راهکارهای درست اصلاح مفاسد، می‌تواند حافظ انسجام این کشور باشد چراکه راهکار حل مشکلات و مطالبات در جامعه اغتشاش نیست.

وی تاکید کرد: با کمک گرفتن از نخبگان حوزوی و دانشگاهی می‌توان آسیب‌ها، راهکارها و سازوکارهای حقوقی را شناسایی کرد؛ راهکارهایی که با مطالعه‌های واقعی بدون اغتشاش، بدون آشوب و بدون ایجاد ترس در جامعه طراحی شود.

امام جمعه همدان افزود: امروز برخی از شهروندان ما به لحاظ همین آشوب‌های ایجاد شده در کوچه و خیابان احساس ناامنی می‌کنند که جای تاسف دارد.

وی اظهار داشت: امروز نسلی به دنیا آمده است که انقلاب و دفاع مقدس را ندیده‌اند و دهه هشتادی‌ها و نودی‌ها از زجرهای که این ملت کشیدند تا ظالم‌ها را بیرون کنند خبر ندارد باید برای این نسلی که هیچ ذهنیتی از گذشته ندارد، توضیح داد.

آیت اله شعبانی موثقی تصریح کرد: امروز ما به جای اتهام زدن به این نسل و برخوردهای خاص باید سوالات و شبهات آن را پاسخ دهیم.

وی اظهار داشت: نسل جوان و نوجوان ممکن است تحلیل‌های درستی انجام ندهد که حوزه‌های علمیه، صدا و سیما و همه ما موظف هستیم مسائل را برای آن‌ها تبیین کنیم.

امام جمعه همدان با بیان اینکه رها شدن فضای مجازی در ذهن نوجوان تاثیرگذار است، افزود: امروز کشور با آشوب همراه شده که عموم مردم با این افراد همراهی نکردند و دانستند آشوب راهکار حل مشکلات و نقاط ضعف نیست.

وی خاطرنشان کرد: نسل امروز ما اهل پذیرش حق است و باید با این نسل صحبت کنیم و حرف آن‌ها را بشنویم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر اینکه ما در عرصه فرهنگ کوتاهی فراوانی داشته‌ایم، اظهار داشت: مردم مراقب شایعات باشند امروز دشمن با هر فریبی و دروغگویی می‌خواهد ایجاد اغتشاش کند و با خیال خام خود، دنبال تجزیه کردن این کشور است.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات کم آبی استان خاطر نشان کرد: مردم مدت‌هاست که در انتظار عمل کردن به وعده‌های آبرسانی هستند، کشاورزان اطراف، چاه‌های خود را در اختیار شبکه آب همدان قرار داده‌اند.

آیت‌اله شعبانی موثقی افزود: نباید مساله تامین آب طولانی شود، متولیان باید مردم را به حوصله دعوت و مشکلات موجود را بر طرف کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha