۱۲ مهر ۱۴۰۱، ۸:۵۳
کد خبرنگار: 897
کد خبر: 84903556
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

روند بهسازی منطقه منظریه شهرکرد تداوم دارد

۱۲ مهر ۱۴۰۱، ۸:۵۳
کد خبر: 84903556
روند بهسازی منطقه منظریه شهرکرد تداوم دارد

شهرکرد-ایرنا- سه ماه پس از سفر رییس جمهور به چهارمحال و بختیاری و بازدید وزیر کشور به نماینده از آیت‌الله رییسی از بخش‌های مختلف شهرکرد، روند بهسازی و زیباسازی محیطی منطقه منظریه مرکز استان هنوز در حال انجام است و تداوم دارد.

به گزارش ایرنا، در سفر رییس جمهور پس از بازدید وزیر کشور، مقرر شد ۲۰۰ میلیارد تومان برای بهسازی و زیباسازی محیطی در اختیار وزارت راه و شهرسازی و شهرداری شهرکرد قرار گیرد تا این روند اجرایی شود.

پیش از سفر رییس جمهور نیز به دستور استاندار چهارمحال و بختیاری با فراخوان دستگاه‌های اجرایی مرتبط، با انجام یک مانور آواربرداری برای جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی، زیباسازی مبلمان شهری و روسازی معابر و روشنایی‌ها اقدام شد.

حالا پس از گذشته سه ماه از سفر رییس جمهور و  چهار ماه پس از اجرای مانور آوار برداری برخی از اقدامات صورت گرفته از جلمه بهره برداری از آسفالت جاده ای و روشنایی برخی مناطق انجام شده است.

یکی از مهمترین نیازهای برخی از محله‌های منظریه ، تامین آب شرب و آشامیدنی بود که بارها ساکنان این مناطق خواستار پیگیری این موضوع شده بود که با اجرای خطوط پدافندی آبرسانی به شهرکرد در تابستان امسال، این معضل و مشکل حیاتی رفع شده است.

روند بهسازی منطقه منظریه شهرکرد تداوم دارد

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بخش عمده بهسازی اولیه و رفع مشکلات منطقه منظریه شهرکرد با اقدام جهادی در بسیج نیروها و ماشین‌آلات دستگاه‌های دولتی استان بدون واگذاری به پیمانکاران انجام شد.

علی حیدری گوجانی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: میزان بودجه مورد نیاز برای بهسازی اولیه و رفع مشکلات اساسی منطقه منظریه شهرکرد بر اساس برآوردهای دقیق افزون بر۹۰ میلیارد تومان ارزیابی شده بود.

وی افزود: این هزینه شامل هزینه نقشه‌برداری، طراحی، خرید خاک، حمل آب پاشی،پخش، احداث، رگلاژ و تثبیت و تمامی موارد دیگر مورد نیاز است که تواسط پیمانکاران اخذ می‌شد و با استفاده از ظرفیت نقشه‌برداران، طراحان و ماشین‌آلات و تجهیزات ادارات دولتی استان باعث شد تا این عملیات بدون هزینه کرد، انجام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: برای بهسازی منظریه از طراحان و نقشه‌برداران دستگاه‌های دولتی و ماشین‌آلات شهرداری، بنیاد مسکن، راهداری، مسکن و شهرسازی، سازمان همیاری شهرداری، هلال احمر و برخی نهادهای دیگر استفاده شد و بسیج نیروها موجب سرعت بخشی به بهسازی منظریه شد.

وی یاد آور شد: این صرفه‌جویی تنها به بهسازی اولیه و رفع مشکلات منطقه منظریه شهرکرد منحصر نبود و نخاله‌برداری، خاکریزی، غلطک‌کشی و سایر موارد مورد نیاز برای تعریض جاده میان میدان حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) تا نخستین فلکه به سمت دانشگاه آزاد اسلامی و سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) به طول حدود چهار کیلومتر نیز با بسیج دستگاه‌های دولتی استان انجام شد.

سرپرست معاونت عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص اهمیت اجرای طرح فوق گفت: به دلیل انباشت نخاله‌های ساختمانی در این مسیر قسمت زیادی از راه به صورت تونل درآمده بود که به دلیل باریکی معبر، خطر تصادف و برخورد خودروها از روبرو در آن بسیار زیاد بود.

وی افزود: اکنون این مسیر به یک جاده چهار بانده تبدیل شده است که  آسفالت‌کشی شده است و قابلیت تبدیل شدن به یک جاده پررفت آمد در شمال شهرکرد را دارد.

وی یاد آور شد: ساخت و ساز در منطقه منظریه شهرکرد حدود ۱۶ سال پیش آغاز شد و در آن زمان کمربندی شمال شهرکرد به سمت اصفهان احداث نشده بود و در این مدت نسبت به رفع مشکلات اصلی و عمده منطقه منظریه کمتر توجه شده بود و با تاکید و حضور مستمر استاندار این روند آغاز شد و در زمان بسیار کوتاه تمام دستگاه‌های خدمت‌رسان، ماشین‌ها و خودروهای راهسازی و جاده‌سازی خود را در منظریه مستقر کردند.

سرپرست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: بزودی این روند در تمامی شهرستان‌ها استان برگزار می‌شود و نسبت به رفع مشکلات این مناطق اقدام جهادی خواهد شد.

وی تصریح کرد: با سفر هیات دولت به استان و بازدید وزیر کشور از منظریه و کارهای انجام شده یک صورت جلسه به تصویب رسید که طی آن مقرر شد با توجه به توان مالی کم شهرداری شهرکرد، راه و شهرسازی ۲۰۰ میلیارد تومان پول و یا معادل آن زمین به شهرداری شهرکرد تخصیص دهد تا از محل آن عملیات بهسازی منظریه تکمیل شود.

حیدری تاکید کرد: پس از تصویب صورت‌جلسه و تامین مالی برای شهرداری، مقرر شد عملیات نهایی بهسازی توسط شهرداری شهرکرد تکمیل و به اتمام برسد و از ظرفیت بسیج نیروها و ماشین آلات در سایر پروژهای عمرانی استان استفاده شود.

آبرسانی به برخی از محلات منظریه انجام شد

روند بهسازی منطقه منظریه شهرکرد تداوم دارد

سرپرست اداره‌کل مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری گفت:با اجرای طرح آبرسانی پدافندی در تابستان امسال آبرسانی به برخی از محلات این منطقه که با کمبود جدی آب شرب مواجه بودند، انجام شد.

خسرو کیانی افزود: این اقدام جهادی به‌دنبال درخواست اهالی منظریه، در قالب یک مانور عملیاتی با استفاده از ظرفیت اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در مدت ۲۱ روز انجام شد.

وی افزود: در این عملیات ۵۰۰ هزار مترمکعب عملیات خاکی با بهره‌مندی از ظرفیت ۶۵ دستگاه ماشین‌آلات راهداری سنگین انجام شده است که برخی مناطق به‌زودی به فضای سبز تبدیل می‌شود.

سرپرست اداره‌کل مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری یادآور شد: هر ساله مانورهایی در راستای ارزیابی توان امدادی دستگاه‌های اجرایی، هم‌افزایی و تجربه کار مشارکتی برگزار می‌شود و این مانور هم با تغییر رویه به سمت‌وسوی خدمت‌رسانی به مردم منظریه هدایت شد.

کیانی تصریح کرد: زیر ساخت‌های محله منظریه شهرکرد مشکل جدی داشت و نخاله‌های ساختمانی مردم را به‌شدت آزار می‌داد اما مناطق در نظر گرفته شده برای فضای سبز در این منطقه رها، به محلی برای جمع‌آوری زباله تبدیل و چهره شهر نازیبا شده بود.

به گزارش ایرنا، منطقه منظریه شهرکرد محل احداث خانه های مسکن مهر و انبوه سازی مرکز استان است که نزدیک به ۱۵ هزار واحد ساختمانی دارد.

شهرکرد به‌عنوان مرکز استان چهارمحال و بختیاری ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha