استاندار: طرح نهضت ملی مسکن در فارس با جدیت بسیار بیشتری دنبال می‌شود

شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: مسائل و مشکلات پیش روی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان را به شکل هفتگی و در جلسات شورای مسکن با جدیت بسیار بیشتری دنبال خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد هادی ایمانیه، عصر یکشنبه در حاشیه جلسه شورای مسکن استان در شیراز در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به اینکه طرح جهش ملی مسکن نیازمند یک همکاری به ویژه بین مجموعه هایی مانند راه و شهرسازی، بانک مسکن و شرکت های آب، برق و گاز است به همین دلیل قرارگاهی در استان ایجاد شده که تمام این مجموعه ها را در کنار هم جمع کند تا در صورت وجود مشکل در هر یک از شهرستان نسبت به رفع آنها اقدام شود.
وی ادامه داد: امروز جلسه به بررسی مشکلات شیراز، صدرا و سه شهرستان آباده، ارسنجان و اقلید اختصاص داشت که مشکلات توسط فرمانداران این شهرستان ها مطرح شد که امیدواریم مجموعه تصمیمات امروز به حل مشکلات و شتاب گرفتن طرح نهضت ملی مسکن در این شهرستان ها منتهی شود.
استاندار فارس گفت: به منظور شتاب گفتن روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان، مقرر شد که هر هفته و در جلسه شورای مسکن استان علاوه بر مسائل و مشکلات مربوط به شهرهای شیراز و شهر صدرا، مسائل و مشکلات سه شهرستان دیگر استان نیز مورد بررسی قرار گیرد.
ایمانیه گفت: حدود ۴۰ درصد سهمیه استان در طرح نهضت ملی مسکن به شهرهای شیراز و صدرا تعلق دارد.
استاندار: طرح نهضت ملی مسکن در فارس با جدیت بسیار بیشتری دنبال می‌شود
۱۳۸ هزار نفر در فارس حائز دریافت مسکن هستند
مدیر کل راه و شهرسازی فارس هم گفت: از ابتدای آغاز نام نویسی، ۴۲۳ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۳۸ هزار متقاضی بر اساس پالایش هایی که صورت گرفته حائز دریافت مسکن شناخته شده اند.
محمود رضا طالبان افزود: از این ۱۳۸ هزار نفر، ۳۰ هزار نفر در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر، ۳۲ هزار نفر در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر و ۷۵ هزار نفر نیز در شهر شیراز و صدرا هستند.
وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع، از این هفته موضوعات مربوط به تک تک شهرهای استان در جلسه شورای مسکن مورد بررسی قرار می‌گیرد که امروز آباده، اقلید، ارسنجان و شیراز و صدرا بررسی گردید و در خصوص مشکلات موجود در حوزه آبرسانی و برقرسانی تصمیمات خوبی اتخاذ شد.
او اظهار داشت: در خصوص شیراز و شهر صدرا نیز با توجه به سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به استان، شاهد الحاق منطقه کمیل آباد به محدوده قانونی شهر شیراز بودیم که مقرر گردید ظرف ۲۰ روز آینده عملیات آماده سازی زمین این منطقه آغاز شود.
مدیر کل راه و شهرسازی فارس تصریح کرد: ۲ منطقه دیگر نیز در اکبرآباد برای الحاق به محدوده قانونی شهر شیراز در نظر گرفته شده که مراحل قانونی الحاق در دست پیگری است اما برای اینکه زمان را از دست ندهیم مقرر گردید که عملیات تهیه نقشه‌های اجرای این دو منطقه در دستور کار قرار گیرد.
طالبان افزود: یک زمین ۱۱۰ هکتاری در غرب شهر صدرا نیز برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در نظر گرفته شده بود این زمین با مشکلاتی مواجه بود اما در نهایت سند مالک به نام دولت صادر شد و بنا است که طی ۲۰ روز آتی نسبت به تهیه نقشه های فاز یک و دو آن اقدام شود.
وی گفت: از میان ۱۳۸ هزار واحد مسکونی که حائز دریافت مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن شناخته شده اند، در بسیاری از شهرستان ها این مساله به متقاضیان ابلاغ شد که آن دسته از متقاضیانی که نسبت به واریز مبلغ ۴۲ میلیون تومان اقدام کرده‌اند، مکلف به تهیه مسکن برای آنها هستیم.
او گفت: در شهر شیراز از آنجا که با مشکل تامین زمین مواجه بودیم در این زمینه مغفول مانده است که با توجه به پیگیری های انجام شده، زمین های خوبی برای شیراز و صدرا پیش بینی شده که به زودی پیامک ها به متقاضیان ارسال خواهد شد.
استاندار: طرح نهضت ملی مسکن در فارس با جدیت بسیار بیشتری دنبال می‌شود
صدور هفت هزار و ۵۰۰ مورد پروانه ساخت مسکن در شهرهای استان
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس هم گفت: تاکنون ۱۵ هزار و ۵۰۰ مورد واریز وجه از سوی متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ نفر استان داشته ایم که از این تعداد هفت هزار و ۵۰۰ مورد به صدور پروانه و ۶ هزار و۵۰۰ واحد نیز به مرحله فنداسیون رسیده است.
عطاالله زمانی گفت: پراکندگی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در فارس هم اینک در ۱۲۰ شهر است که در حدود ۸۰ شهر عملیات اجرایی آغاز شده و در سایر شهرها نیز چنانچه زمین از سوی راه و شهرسازی تامین و تحویل شود بنیاد شور شروع عملیات را خواهیم داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha