روایت مردِ بی‌رحمِ کشتی ایران از آوردگاه بلگراد/ هدف‌گذاری عموزاد برای ۴ طلای المپیک

تهران- ایرنا- دارنده مدال طلای وزن ۶۵ کیلوگرم پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی ۲۰۲۲ بلگراد با اشاره به اینکه نبود روس‌ها در این مسابقات مشهود بود، گفت: بزرگترین آرزو و برنامه من کسب ۱۰ طلای جهان و ۴ طلای المپیک است و برای این هدفم خواهم جنگید.

به گزارش ایرنا، رقابت‌های جهانی بلگراد در حالی شهریور امسال در بلگراد برگزار شد که در وزن ۶۵ کیلوگرم رحمان عموزاد خلیلی دارنده ۲ طلای جوانان جهان توانست بعد از ناکامی در پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۱ با انگیزه‌ای مضاعف و با آمادگی کامل با کسب مدال طلا، خود را به عنوان یکی از پدیده‌های نوظهور کشتی ایران و جهان معرفی کند. این آزادکار مازندرانی اهداف بزرگی را در سر می‌پروراند، ۱۰ طلای جهان و ۴ طلای المپیک؛ هدف و آرزویی که حتی رسیدن به نیمی از آن هم او را جاودانه خواهد کرد.

روایت مردِ بی‌رحمِ کشتی ایران از آوردگاه بلگراد/ هدف‌گذاری عموزاد برای ۴ طلای المپیک

رحمان عموزاد خلیلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: عملکردم در رقابت‌های جهانی بلگراد خوب بود و توانستم مزد زحماتم را بگیرم و با این قهرمانی دل مردم و علاقه‌مندان کشتی را شاد کنم.

وی در خصوص غیبت آزادکاران نامداری همچون اوتوگوروی ژاپنی و یا حاجی‌مراد رشیداف روسی، توضیح داد: حضور این کشتی‌گیران برای من مهم نبود. در رقابت‌های جهانی بلگراد نبود روس‌ها البته حس می‌شد، با این وجود مدعیان زیاد دیگری در این وزن حضور داشتند که سطح رقابت را در وزن ۶۵ کیلوگرم دوچندان کرده بود.

آزادکار اهل خلیل‌شهر شهرستان بهشهر تصریح کرد: امسال دومین حضور من در آوردگاه جهانی بود چرا که سال گذشته در وزن ۶۱ کیلوگرم نتوانستم موفقیت خاصی را بدست آورم و شرمنده مردم کشورم شدم. این شکست باعث شد تا به خود قول بدهم تا در رقابت‌های جهانی بلگراد با تمرینات و تلاش بیشتر بتوانم دل مردم کشورم را شاد کنم. مهم‌ترین برنامه من کسب نشان طلا و حضور در المپیک پاریس خواهد بود که در این مسیر تمام تلاش خود را خواهم کرد.

وی در خصوص دعوت فدراسیون کشتی روسیه از او و حسن یزدانی و رد این دعوت از سوی مربیان تیم ملی نیز توضیح داد:  من سرباز کوچک وطنم هستم و هرچه کادر فنی تشخیص بدهند آن را انجام خواهم داد. با توجه به اینکه کادر فنی تشخیص دادند که حضورمان به صلاح نیست در این تورنمنت شرکت نخواهیم کرد و باید گفت که در کل نیازی نبود در این رویداد شرکت کنیم.

عموزاد همچنین در خصوص سختی و رقابت سنگین در وزن ۶۵ کیلوگرم کشتی آزاد، گفت: این وزن با توجه به المپیکی بودن آن همیشه از حساسیت بالایی برخوردار است و مدعیان زیادی در آن حضور دارند. با توجه به ایده‌آل بودن وزنم در ۲سال آینده در رقابت جهانی و المپیک تلاش خواهم کرد تا بهترین عملکرد خود را داشته باشم و به روند مدال‌آوری خود همچنان ادامه دهم. در خصوص تغییر وزن پس از المپیک، شرایط و رشد بدنی خود را خواهم سنجید و تصمیم خواهم گرفت.

وی همچنین در خصوص فعالیت محمدعلی برادر دوقلوی خود نیز اشاره کرد و گفت: برادرم توانست قهرمان کشور شود و در رقابت‌های آسیایی از لحاظ روانی نتوانست پیروز میدان شود. در رقابت‌های جهانی نیز با تشخیص کادر فنی نفر دوم به رقابت‌ها اعزام شد و نتوانست او هم پیروز شود. با توجه به درپیش بودن لیگ او نیز در لیگ کشتی خواهد گرفت. به احتمال زیاد او در ۷۰ کیلوگرم خواهد رفت چرا که وی امید و مدعی جدی در این وزن است.

دارنده مدال طلای جهانی بلگراد تصریح کرد: امسال نیز قرارداد خود را همچون سال گذشته با صنایع مازنداران بستم چرا که رقابت‌های لیگ برتر یک تزریق مالی برای کشتی‌گیران به حساب می‌آید.

یکی از ضعف‌های مشهود عموزاد در پیکارهای جهانی دادن امتیازات راحت بهه حریفان بود. وی در این خصوص گفت: در کشتی قرار دادن یک پا به اشتباه می‌تواند امتیاز را برای حریف در برداشته باشد. زمانی که عجله داشتم به حریفم امتیاز دادم و در بلگراد در ۳ مبارزه برابر آدیل اوسپانوف از قزاقستان، حاجی علی‌اف از جمهوری آذربایجان و جان دیاکومیهالیس از آمریکا در مبارزه فینال توانستند امتیاز بگیرند.

روایت مردِ بی‌رحمِ کشتی ایران از آوردگاه بلگراد/ هدف‌گذاری عموزاد برای ۴ طلای المپیک

وی به لقب «بی‌رحم» نیز اشاره کرد و گفت: این لقب برای نخستین بار در مرحله نیمه‌نهایی پیکارهای جهانی صوفیه سال ۲۰۱۹ نوجوانان جهان پس از برتری ۱۲ بر صفر مقابل استیو پولین آمریکایی به من داده شد. 

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان «رحمان» پس از حسن یزدانی امید جدی برای کسب طلای المپیک است. او در این خصوص گفت: دوستاران کشتی حسن یزدانی را دوست دارند چرا که وی پهلوان کشتی است. من به دنبال بهترین خود خواهم بود و برای هدف و زندگی خود خواهم جنگید. رویای من کسب ۱۰ طلا جهان و ۴ طلای المپیک است و برای آن نیز تلاش خواهم کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha