رسانه‌ها ظرفیت‌ها و داشته‌های استان کرمانشاه را به شایستگی معرفی کنند

کرمانشاه - ایرنا- استاندار کرمانشاه امیدآفرینی را یک اولویت قطعی و مهم برای صدا و سیمای مرکز استان برشمرد و گفت: شبکه زاگرس باید با پیگیری دغدغه‌ها و مطالبات مردمی و انعکاس اقدامات مثبت و ظرفیت‌ها و داشته‌های استان در حوزه‌های مختلف، امید و انگیزه را در استان تقویت کند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی استانداری کرمانشاه؛ «بهمن امیری‌مقدم» در دیدار «محمد منتظر حجت»، مدیرکل صدا و سیمای استان کرمانشاه با انتقاد از سهل انگاری و بی برنامه بودن شبکه زاگرس در گذشته، تاکید کرد که این انتظار جدی از مدیریت جدید وجود دارد که با برنامه و تلاش همه جانبه، در جهت ترمیم اعتماد و رضایت مردم استان و بالا کشیدن شبکه زاگرس از نیمه پایین جدول رتبه بندی شبکه های استانی، بکوشد.

وی با بیان اینکه شبکه زاگرس باید دغدغه‌های همه اقشار استان از زبان ها، گویش ها، قومیت ها و فرهنگ های مختلف را احصا کند و پوشش دهد، گفت: لازم است نظرات و دیدگاه های نخبگان و صاحبان ایده در مراکز علمی، فرهنگی، آموزشی، اقتصادی و مردمی اخذ و در برنامه ریزی ها بکار گرفته شود.

وی همچنین بر مدیریت انتشار اخبار منفی و جلوگیری از پخش اطلاعات سیاه و نادرست درباره استان و کرمانشاهی ها تاکید کرد و گفت: اولویت صدا و سیما و رسانه های استان باید معرفی شایسته و خوب استان زیبا و پرظرفیت کرمانشاه بویژه در شبکه های سراسری باشد زیرا این استان انبوهی از داشته های فرهنگی، تاریخی، طبیعی، دینی و معنوی را دارد که متاسفانه تاکنون به درستی معرفی و شناسانده نشده است.

انعکاس آداب و رسوم، فرهنگ ها، داشته های معنوی و ارتباط تعاملی با اقشار مختلف استان، معرفی مساجد فعال، معرفی کارآفرینان برتر و خلاق و واحدهای تولیدی موفق از دیگر توصیه های استاندار کرمانشاه به منتظر حجت بود.

امیری‌مقدم همچنین بر ضرورت تقویت فرهنگ کار و تلاش در استان هم تاکید و اظهار کرد: یکی از مشکلات بزرگ استان کرمانشاه که سبب ریشه دار شدن مشکل بیکاری شده، ضعف فرهنگ کار است که باید شبکه زاگرس در زمینه اصلاح این وضعیت با تدوین یک برنامه ریزی مناسب گام بردارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha