اعتبارات تبصره ۱۸ و صندوق توسعه میراث فرهنگی ۲.۵ برابر افزایش یافت

گرگان - ایرنا - معاون حقوقی مجلس و امور استان‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گفت: با توجه به نگاه خاص و ویژه نمایندگان و دولت به این وزارتخانه، اعتبارات تسهیلات تبصره ۱۸ و صندوق توسعه امسال ۲.۵ برابر افزایش یافت.

جواد واحدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در سنوات گذشته مبلغ مورد نظر از محل این تسهیلات ۱۱ هزار میلیارد ریال بود که امسال به ۳۰ هزار میلیارد ریال رسید.

وی بیان کرد: در سه حوزه ماموریتی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با توجه به تازه تاسیس بودن وزارتخانه، نگاه خاصی در این بخش داشتند، بطوری که سهم پنج درصدی بودجه‌ای سنوات گذشته امسال ۳۰ درصد افزایش یافت.

وی تصریح کرد: در بخش مرمت هفت هزار میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده می‌شد که امسال این میزان به ۳۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

واحدی گفت: این افزایش ردیف‌های بودجه‌ای نشان از اقبال خاص و ویژه مجلسی‌ها به میراث فرهنگی دارد و از سوی دیگر مدیران باید تلاش کنند، در سطح وزارتخانه و استان‌ها، این اعتبارات تخصیص یابد.

معاون حقوقی مجلس و امور استان‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در گذشته بودجه مناسبی در حوزه مرمت نداشتیم، اما اعتبارات خوبی به بخش مرمت تخصیص خواهیم داد.

واحدی اضافه کرد: گلستان دارای پتانسیل‌های خوبی در زیرساخت‌های گردشگری است که با کمی توجه به آن و جدیت در انجام امور این استان می‌تواند به شاهراه گردشگری کشور تبدیل شود.

وی تصریح کرد: در بحث سفرهای استانی رییس جمهور و تعدادی از اعضای دولت به گلستان، شاهد اتفاقات خوبی در سه حوزه مرمت، صنایع دستی و زیرساخت‌های گردشگری بودیم که در مجموع برای این سه حوزه، سهم اداره کل گلستان در مجموع هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha