وقتی رئیس جمهور به احترام بانوی متخصص ایرانی برخاست

نیویورک – ایرنا- آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور آخرین ساعات سفر فشرده خود به نیویورک، میزبان ایرانیان مقیم آمریکا بود تا پای درد دل های آنان بنشیند.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهور در این نشست ترجیح داد به جای آنکه سخنرانی کند، سخنان ایرانیان مقیم آمریکا را بشنود.

در ابتدای این برنامه، امیر سعید ایروانی سفیر و نماینده دائم  ایران در سازمان ملل، با ارائه گزارشی بر استفاده از ظرفیت عظیم ایرانیان خارج از کشور تاکید کرد.

ایروانی بر خدمت رسانی عزتمندانه و بی منت به ایرانیان، افزایش ظرفیت های دفتر حفاظت منافع  برای ارایه خدمت رسانی بهتر به ایرانیان و احیای مراکز ایران شناسی کرسی های زبان فارسی  تاکید کرد. سپس یکی از زنان پزشک ایرانی مقیم آمریکا که متخصص سرطان شناسی پوست بود،  گزارشی درباره پیشرفت های ایران در سالهای پس از انقلاب در حوزه بهداشتی و پزشکی و نیز افزایش طول عمر ایرانیان بطور مستند ارائه کرد.

وی سخنان خود را با شعری از سید فخر الدین مزارعی در مورد ایران و دوری از وطن و در حالیکه بغض راه گلویش را گرفته بود، به پایان رساند که همگی او را تشویق و هنگامی که تریبون را ترک می کرد، آیت الله رئیسی، وزیر خارجه و همه حاضران در مراسم به احترام او ایستادند.

پس از این بانوی متخصص، نوبت به یک دانشجوی جوان دکترای رشته ادیان در آمریکا رسید که گفت در انتخابات به آیت الله رئیسی رای داده است اما انتقاداتی دارد.

او از آیت الله رئیسی خواست در مسند قوه مجریه همان قدر که در مسند ریاست قوه قضاییه برای مبارزه با فساد جدی بود، جدی باشد و گفت که گشت ارشاد مسوولان باید فعالتر شود.

مجری مراسم هم که یکی از ایرانیان متخصص بود، شعری را که خودش در وصف امام رضا (ع) سروده بود ، قرائت کرد و همه دلها را به سوی مشهد الرضا روانه کرد.

پس از سخنان ایرانیان، نوبت که به آیت الله رئیسی رئیس جمهور رسید، در ابتدا از مجید تخت روانچی سفیر قبلی ایران در سازمان ملل قدردانی کرد و سپس از امیرسعید ایروانی سفیر جدید خواست که گامهای برتری در زمینه رفع مسایل و مشکلات ایرانیان در کنار ماموریتش در سازمان ملل بردارد.

رئیس جمهور نیز با بیان پیشرفت های ایران در حوزه علم و دانش و فناوری های پیشرفته گفت که پیشرفت های ایرانیان زبانزد خاص و عام است.

وی به بیان پیشرفت های ایران در عرصه های مختلف از جمله علمی و فناوری پرداخت و گفت که این پیشرفت ها به رغم همه تحریم ها صورت گرفته است.

رئیس جمهور بر تسهیل امور ایرانیان و امور کنسولی ، حقوق و احوال شخصی آنان تاکید کرد.

آیت الله رئیسی در عین حال گفت که ورود هیچ ایرانی به کشور ممنوع نیست. رئیس جمهور همچنین گفت که با برخی ایرانیان صاحبنظر که نتوانسته اند در این برنامه حضور یابند، تلفنی گفتگو کرده است.

آیت الله رئیسی بر اهمیت ارتباط بین نسل ها،  فراهم کردن زمینه سرمایه گذاری و تضمین سرمایه تاکید کرد.

رئیس جمهور در پایان این مراسم با ایرانیان مقیم آمریکا عکس یادگاری گرفت و در حالیکه هنوز برخی دوست داشتند بیشتر در کنار رئیس جمهور باشند، سالن برنامه را به سرعت ترک کرد تا راهی فرودگاه شود و به سفر کوتاه چهار روزه خود که برای شرکت در نشست سران هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل حضور یافته بود، پایان دهد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha