معرفی تولید ۲۰ محصول جدید پتروشیمی به سرمایه‌گذاران

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از شناسایی ۲۰ محصول جدید پتروشیمی خبر داد که به سرمایه گذاران معرفی شده و از مدیران عامل ابرسازمان (هلدینگ‌)ها و سایر سرمایه گذاران برای تولید این محصولات دعوت کرد.

به گزارش ایرنا، مرتضی شاهمیرزایی در حاشیه برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست، با اشاره به سالروز آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس، افزود: اراده مردم ایران اجازه پیروزی به دشمن نداد و با وجود هشت سال جنگ اما با چنگ و دندان از خاک این کشور دفاع شد. در صنعت نفت نیز با وجود بمباران تاسیسات نفتی، تولید به سرعت از سر گرفته می شد. 

معاون وزیر نفت با بیان اینکه تا پیروزی انقلاب همچنان حاکم بلامنازع صنعت نفت ایران، آمریکایی ها و انگلیسی ها بودند، گفت: در روز پیروزی انقلاب، تولید صنعت پتروشیمی حدود ۱.۵ میلیون تن بود و تنوع محصولات نیز بسیار محدود بود. عمده تولیدات نفتی ایران به صورت خام صادر می شد. 

وی با تاکید بر اینکه ایرانیان بعد از جنگ، راه خود را پیدا کرده و به سمت بومی سازی این صنعت رفتند، ادامه داد: امروز ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی ۹۰ میلون تن است. در حال حاضر نیز مصمم هستیم تا تکمیل زنجیره ارزش در صنعت، پتروشیمی را به انجام برسانیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: تمامی محصولات رایج پتروشیمی که مورد نیاز سایر صنایع مانند خودرو سازی است را بسازیم و برای رسیدن به این مهم باید در تولید کاتالیست (راه انداز) خودکفا شویم. در این راستا ۲۰ محصول جدید شناسایی شده و به سرمایه گذاران معرفی شده است و از مدیران عامل هلدینگ ها و سایر سرمایه گذاران برای تولید این محصولات دعوت می کنم.

شاهمیرزایی به مذاکره با کشورهای هم پیمان اشاره کرد و ادامه داد: امسال که سال دانش بنیان است، با تکیه بر توان سازندگان داخلی و نیروی انسانی ایرانی و سرمایه گذاران، تجهیزات مورد نیاز صنعت پتروشیمی را تولید خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha