اهل سنت وفاداری خود به اهل بیت (ع) را در استقبال از زائران نشان دادند

مهاباد- ایرنا - امام جمعه مهاباد گفت: مسلمانان اهل سنت وفاداری و ارادت خود به اهل بیت (ع) را در آیین استقبال از زائران اباعبدالله الحسین (ع) نشان دادند.

به گزارش ایرنا، ماموستا عبدالسلام امامی در خطبه های نماز جمعه این هفته مهاباد اظهار کرد: امسال برای نخستین بار زائران اربعین در اوج احترام و عزت از سوی اهل تسنن مورد استقبال قرار گرفتند و پس از خروج از مرز تمرچین پیرانشهر و شهر اربیل اقلیم کردستان عراق به سمت بغداد، نجف و کربلا اعزام شدند.

وی اضافه کرد: امسال برای نخستین بار بیش از ۵۰ هزار زائر از مرز تمرچین ورود و خروج کردند و منشا خیر و برکت برای توسعه آذربایجان غربی بویژه در منطقه جنوب استان شدند.

امام جمعه مهاباد با بیان اینکه راهپیمایی اربعین مصداق بارز قدرت مسلمانان است، گفت: میلیون ها زائر در این ایام با نظم و در امنیت کامل از مرز ۲ کشور ایران و عراق عبور می کنند که نشان از وحدت و همبستگی بین مسلمانان است.

ماموستا امامی افزود: انتظار داریم توسعه و آبادانی منطقه به ویژه در زمینه زیرساخت ها تمرچین تداوم داشته باشد و مسوولان توجه بیشتری به این منطقه کنند.

وی با اشاره به برگزاری نشست شانگهای ابراز امیدواری کرد: اجلاس سران کشورهای عضور سازمان همکاری شانگهای موجب توسعه و بهبود وضعیت اقتصادی مردم و تقویت همکاری اقتصادی و سیاسی اعضا شود.

به گزارش ایرنا و براساس اعلام ستاد اربعین استان آذربایجان‌غربی، گذرگاه تمرچین از روز دوشنبه، ۱۴ شهریور ماه جاری میزبان زوار اربعین حسینی برای عزیمت به عتبات عالیات بوده است.

امسال برای نخستین بار است که مرز تمرچین در شهرستان پیرانشهر در ایام اربعین حسینی پذیرای تردد زائران ایرانی به عتبات عالیات در عراق است و از این طریق شمار زیادی از زوار جهت شرکت در آیین پیاده‌روی اربعین عازم شدند.

تمرچین حدود ۱۵۰ کیلومتر با ارومیه مرکز استان آذربایجان‌غربی فاصله دارد و از تمرچین تا سامره ۴۵۰ کیلومتر، تا کربلا ۶۵۰ کیلومتر، تا کاظمین ۵۳۵ کیلومتر و تا نجف اشرف ۷۱۰ کیلومتر مسافت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha