۲۱ شهریور ۱۴۰۱، ۱۴:۳۶
کد خبر: 84885491
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده مجلس: سرمایه گذاری و اشتغال در خمین افزایش یافته است

خمین – ایرنا – نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه گذاری و اشتغال در این شهرستان با ریل گذاری درست دولت و مجلس در تخصیص اعتبارات افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «علیرضا نظری» روز دوشنبه در شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های اجرایی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در فرمانداری خمین، افزود: یک‌هزار و ۳۵۰ نفر امسال در خمین بیمه شدند و پیش بینی می شود اتفاقات خوبی در حوزه اشتغال این شهرستان رقم بخورد.

وی بیان کرد: براساس آمار، در طول ۲ سال گذشته ۲ هزار و ۱۰۰ نفر در مراکز تولیدی خمین از بیمه اجباری بهره‌مند شدند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح های توسعه ای بزرگی نظیر پوشاک در زادگاه امام راحل در دست ساخت است که برای یک‌هزار نفر فرصت شغلی ایجاد می کند.

نظری اظهار داشت: طرح توسعه خودروسازی و طرح توسعه واحد فروسیلیس ۱۵۰ فرصت شغلی و بهره برداری از پالایشگاه این شهر ۵۰۰ فرصت شغلی در سال آتی در خمین ایجاد می‌کنند که در نوع خود بی سابقه است.

وی بیان کرد: انتظار می‌رود با تخصیص اعتبارات اشتغال و تخصیص اعتبارات مصوب سفر هیات دولت به استان مرکزی گام بلندی در جهت حل مشکل بیکاری و رونق اقتصادی زادگاه امام راحل برداشته شود.

فرماندار خمین نیز اعتبارات تخضیص یافته در حوزه اشتغال را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: ضمانت مهمترین مانع برای دریافت تسهیلات اشتغال در این شهرستان است.پ

«حمید کمانکش» ادامه داد: اطلاع رسانی عمومی درباره تسهیلات مشاغل خانگی  و آموزش‌های مهارتی سبب افزایش اشتغال، شکوفایی اقتصادی و امنیت پایدار این شهرستان می‌شود. 

وی بیان کرد: اصلاح نظام یارانه‌ای نخستین جراحی برای اصلاح ساختار اقتصادی کشور است و اکنون قیمت‌ها به ثبت رسیده و بهای برخی اقلام مصرفی نسبت به گذشته ارزان شده است.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی نیز در این شورا گفت: یک‌هزار و ۴۷۳ نفر امسال در شهرستان خمین از آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه ای بهره‌مند شدند. 

«حمیدرضا رستمی» افزود: این افراد شامل ۴۶ دانشجو، ۲۱ دانش آموخته، ۱۳۱ زندانی، ۲۲ روستایی، ۷۵ سرباز و ۶۸۰ نفر عادی می‌شود.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان مرکزی گفت: یک‌هزار و ۲۲ میلیارد تومان اعتبار صندوق کارآفرینی امید استان در پرداخت تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ در سال جاری است. 

«محمد امامی» اظهار داشت: برای نخستین بار صندوق کارآفرینی امید استان ۶ میلیارد تومان اعتبار از استان‌هایی که موفق به جذب اعتبارات خود نشدند، جذب کرد.

وی ادامه داد:  ۱۸۶ میلیارد تومان از سوی صندوق کارآفرینی امید خمین پرداخت شده که این شهرستان بعد از اراک بیشترین پرداختی را در سطح استان مرکزی دارد.

خمین به مرکزیت شهری به همین نام در جنوب استان مرکزی و در فاصله ۷۲ کیلومتری اراک واقع شده است.

این شهرستان دارای یک شهرک صنعتی، ۲ ناحیه صنعتی است و ۱۲۰ واحد تولیدی و صنعتی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha