بستری بیماران کرونایی در بخش ویژه مراکز درمانی کاشان صفر شد

کاشان - ایرنا - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: پس از گذشت ۵۵ روز، بستری بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه مرکزهای درمانی این منطقه به صفر رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کورش ساکی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: در شبانه‌روز گذشته یک مرد ۵۶ ساله مبتلا به کرونا در مرکز درمانی آران و بیدگل جان باخت.

وی اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته تنها یک بیمار ۷۴ ساله حاد تنفسی در مرکز درمانی کاشان بستری شد.

به گفته ساکی، اکنون هفت بیمار کووید ۱۹ در مرکزهای درمانی این منطقه بستری هستند که از این تعداد، پنج بیمار در کاشان و ۲ نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار دارند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به مراجعه ۱۱ نفر به کلینیک‌های حاد تنفسی این دانشگاه در شبانه‌روز گذشته، خاطرنشان کرد: ۶ هزار و ۹۶۹ نفر نیز شمار پذیرش بستری موقت در مرکزهای ریفرال این دانشگاه است.

به گفته وی، ۴۱۵ هزار و ۹۲۹ نفر از آغاز شیوع کرونا (اسفند ۹۸) تاکنون به مرکزهای بستری و سرپایی تشخیصی و درمانی این منطقه مراجعه کرده‌اند و ۲۱ هزار و ۲۹۱ بیمار حاد تنفسی نیز تاکنون از بیمارستان‌های شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل مرخص شده‌اند.

ساکی در خصوص واکسیناسیون جمعیت بالای پنج سال این منطقه اظهار داشت: از ابتدای طرح ملی واکسیناسیون علیه ویروس کرونا تاکنون ۷۸ و ۱۷ صدم درصد واجدان شرایط نوبت نخست و ۷۱ و ۴۰ صدم درصد نوبت دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ۳۶ و ۶۷ صدم درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل واکسن نوبت سوم مقابله با ویروس کرونا را تزریق کرده‌اند، گفت: ۱۰ هزار و ۱۵۳ نفر از مردم این منطقه نیز واکسن یادآور (نوبت چهارم) را دریافت کرده‌اند.

اکنون وضعیت کرونایی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل زرد است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

ویروس کرونا (COVID-۱۹) اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌ برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد؛ این ویروس در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha