۱۶ شهریور ۱۴۰۱، ۱۴:۱۰
کد خبر: 84880928
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تفاهم‌نامه با شرکت‌های دانش‌بنیان برای ساخت تجهیزات نفتی وارداتی

تهران- ایرنا- آیین امضای تفاهم نامه همکاری علمی و فنی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران با شرکت‌های دانش بنیان برای ساخت پیگ هوشمند، نشت یاب و انشعاب یاب خطوط لوله برگزار شد.

به گزارش ایرنا از خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، «ارسلان رحیمی» مدیر عامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران در آیین امضای تفاهم نامه با اشاره به اینکه پیگرانی هوشمند از ملزومات نگهداری و بهره برداری از خطوط لوله نفت است، گفت: در حال حاضر تولید و ساخت پیگ هوشمند در داخل کشور انجام نمی شود و امید می رود با تفاهم نامه منعقد شده، تکنولوژی ساخت پیگ هوشمند، نشت یاب و انشعاب یاب در اختیار متخصصین داخلی قرار گیرد.

رحیمی افزود: استفاده از شرکت های دانش بنیان مورد تاکید مقام معظم رهبری است و ما نیز در مجموعه خطوط لوله و مخابرات نفت ایران تلاش کرده ایم با بهره گیری از یک شرکت دانش بنیان متعهد و متخصص، بومی سازی پیگرانی هوشمند خطوط لوله نفت را عملیاتی سازیم.

وی یادآور شد: توانمندی و تخصص مهندسین داخلی غیر قابل انکار است و با اعتماد به دانش ایرانی میتوان کشور را از تکنولوژی های وارداتی بی نیاز کرد.

رییس پژوهش و فناوری شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران نیز گفت: مراحل ساخت پیگ هوشمند برای اولین بار در داخل کشور انجام می شود و با امضای این تفاهم نامه، شرکت دانش بنیان صنعت کاران الکترونیک مراغه متعهد شده تا ساخت پیگ هوشمند، نشت یاب و انشعاب یاب در سریعترین زمان ممکن به پایان برسد.

سید علیرضا حسینی نسب افزود: این تفاهم نامه، پژوهشی است و شرکت دانش بنیان یاد شده پس از بررسی و اطمینان از تخصص برای ساخت پیگ هوشمند برای امضای تفاهم نامه انتخاب شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha