۱۶ شهریور ۱۴۰۱، ۳:۳۷
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84880298
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

اروپا در تب و تاب و هراس از کمبود سوخت/ وزیر انرژی فرانسه: ذخایر گازی کشور پر هستند

تهران- ایرنا- اگنس پانیر روناچر وزیر انرژی فرانسه اعلام کرد که تاسیسات ذخیره سازی گاز ما تا حد امکان پر است و یک پایانه گاز طبیعی مایع فعال داریم و به تازگی یک پروژه بیوگاز را شروع کرده ایم.

به گزارش ایرنا از شبکه خبری BFMTV، اگنس پانیر روناچر وزیر انرژی فرانسه سه شنبه شب گفت: فرانسه تمام منابع خود را بسیج کرده و به بهترین شکل ممکن برای زمستان آینده آماده شده است.

روناچر در ادامه افزود: فرانسه با بسیج منابع نشان داده است که با پیروی از طرح (برنامه هوشیاری انرژی) که توسط دولت تهیه شده است، در بهترین موقعیت برای زنده ماندن در زمستان است.

وزیر انرژی فرانسه همچنین خاطرنشان کرد که کشورش به عنوان یک قدرت بزرگ انرژی، کمتر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا به گاز روسیه وابسته است و از روز جمعه تأسیسات ذخیره گاز فرانسه ۹۲ درصد پر شده اند.

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه آمادگی کشورش را برای قرار دادن مقادیر بیشتری گاز در اختیار آلمان برای تولید برق اعلام کرد.

مکرون همچنین با حمایت از طرح خرید مشترک گاز در اروپا، افزود که فرانسه و آلمان برای همکاری به منظور رویارویی با بحران انرژی ناشی از جنگ اوکراین، توافق کرده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha