۱۵ شهریور ۱۴۰۱، ۱۱:۲۹
کد خبر: 84879562
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نتایج یک نظرسنجی: ورود منطقه یورو به رکود قطعی است

۱۵ شهریور ۱۴۰۱، ۱۱:۲۹
کد خبر: 84879562
نتایج یک نظرسنجی: ورود منطقه یورو به رکود قطعی است

تهران- ایرنا- نتایج جدیدترین نظرسنجی رویترز باتوجه به رشد فزاینده نرخ تورم و افزایش هزینه های زندگی در اروپا حاکی از قطعیت ورود منطقه یورو به رکود است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، نتایج یک نظرسنجی که روز دوشنبه انجام شده است نشان می دهد باتوجه به عمیق تر شدن بحران هزینه های زندگی و چشم اندازه تیره و تار شرایط حاکم بر اروپا، ورود منطقه یورو به رکود قطعی است.

کارشناسان ضمن اعلام این خبر می گویند باتوجه به چهاربرابر شدن نرخ تورم نسبت به هدف ۲ درصدی و ثبت رکورد ۹.۱ درصدی تورم در ماه گذشته، ورود به رکود قطعیت دارد.

از سوی دیگر، بسیاری از ناظران نسبت به افزایش نرخ بهره هشدار داده اند. نظرسنجی رویترز در هفته گذشته حاکی از این است که حدود نیمی از اقتصاددانان انتظار دارند بانک مرکزی اروپا این هفته نرخ بهره را ۷۵ واحد افزایش دهد.

در بحبوحه افزایش هزینه های زندگی و رشد فزاینده نرخ تورم و توقف عرضه گاز از سوی روسیه، قیمت گاز در اروپا روز دوشنبه تا ۳۰ درصد افزایش یافت و انتظارها را برای رکود اقتصادی تقویت کرد زیرا مشاغل و خانوارها تحت تأثیر قیمت های بسیار بالای انرژی قرار دارند.

پیتر شافریک از رویال بانک کانادا بر این باور است که منطقه یورو زودتر از آنچه فکر می‌کردیم وارد رکود می‌شود.

نظرسنجی هفته گذشته رویترز حاکی از آن بود که اقتصاد این کشور در سه فصل گذشته رو به کوچک شدن بوده است.

براساس این گزارش، در فرانسه به عنوان دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو چشم انداز اقتصادی پیش رو تیره و تار گزارش شده است و در ایتالیا نیز بخش صنایع خدمات رشد متوسطی داشته است. اما در اسپانیا از ماه ژانویه (دی) فعالیت ها با رشد بسیار محدود ادامه پیدا کرده و دلیل اصلی آن نگرانی از رشد تورم بوده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha