۱۴ شهریور ۱۴۰۱، ۲۳:۰۵
کد خبرنگار: 815
کد خبر: 84879227
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کاخ سفید: بایدن مصمم به کاهش قیمت انرژی است

۱۴ شهریور ۱۴۰۱، ۲۳:۰۵
کد خبر: 84879227
کاخ سفید: بایدن مصمم به کاهش قیمت انرژی است

نیویورک- ایرنا- سخنگوی کاخ سفید ادعا کرد جو بایدن رئیس جمهور آمریکا مصمم به کاهش قیمت انرژی است.

به گزارش ایرنا، کاخ سفید روز دوشنبه به وقت محلی پس از توافق اوپک پلاس بر سر کاهش اندک تولید نفت اعلام کرد که رئیس‌جمهور آمریکا متعهد به انجام اقدام‌های لازم برای تقویت عرضه انرژی و کاهش قیمت‌ها است.

کارین ژان پی یر سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای افزود که بایدن به صراحت گفته است عرضه انرژی باید پاسخگوی تقاضا برای حمایت از رشد اقتصادی و کاهش قیمت‌ها برای مصرف‌ کنندگان آمریکایی و جهانی باشد.

۲۳ کشور عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) در سی و دومین نشست خود برای کاهش ۱۰۰ هزار بشکه‌ای تولید روزانه برای ماه اکتبر (مهرماه - آبان‌ماه) به توافق رسیدند.

به گزارش ایرنا، وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) امروز (دوشنبه، ۱۴ شهریورماه) برای سی و دومین بار گرد هم آمدند تا درباره سیاست این ائتلاف برای ماه اکتبر تصمیم بگیرند.

بر اساس تصمیم  نشست وزیران نفت و انرژی اوپک پلاس، سهمیه تولید نفت خام کشورهای عضو این ائتلاف در ماه اکتبر ۱۰۰ هزار بشکه کاهش می‌یابد.

اوپک پلاس در واکنش به فروپاشی تقاضا در اوج بحران شیوع ویروس کووید-۱۹، تولید خود را از ماه مه سال ۲۰۲۰، ۹ میلیون و ۷۰۰هزار بشکه در روز معادل حدود ۱۰ درصد از تقاضای جهانی محدود کرد، اما پس از آن زمان با بهبود تقاضا، محدودیت عرضه را به‌مرور تسهیل کرده است.

این مقدار افزایش عرضه (۹.۷ میلیون بشکه در روز) روی کاغذ به پایان خط رسیده، اما همه این مقدار وارد بازار نشده است.

اعضای این ائتلاف تصمیم گرفتند سی و سومین نشست اوپک‌پلاس ۵ اکتبر ۲۰۲۲ (۱۳ مهرماه) برگزار شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha