۱۳ شهریور ۱۴۰۱، ۱۹:۱۷
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 84878021
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

معاون استاندار همدان: مخزن و منبع آب تمامی مدارس استان تا مهرماه نصب می‌شود

همدان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان با بیان اینکه نصب و آبرسانی مخازن آب در مدارس تا پیش از فصل بازگشایی انجام می‌شود، تاکید کرد: این کار باید به گونه ای انجام شود که در مهرماه هیچ مدرسه‌ بدون مخزن و منبع آب در استان وجود نداشته نباشد.

به گزارش ایرنا، «حسن رضانیا» روز یک‌شنبه در شورای آموزش‌ و پرورش استان همدان، افزود: برای آبرسانی به مخازن مدارس هیچ مشکلی وجود ندارد و دراین زمینه فرمانداری قول همکاری و مساعدت لازم را داده است.

وی با اشاره به مشکل کم آبی همدان و محدودیت منابع آب در استان، اظهار داشت: نهاد آموزش و پرورش باید با آموزش درست مصرف آب به دانش آموزان، تهدید کمبود آب را به یک فرصت تبدیل کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان گفت: مضووع آبرسانی به مدارس را تا یک هفته قبل از آغاز سال تحصیلی به صورت جدی پیگیری می‌کنیم تا مشکلی برای دانش آموزان در سال تحصیلی وجود نداشته باشد.

کمبود معلم در همدان اساسی و ریشه دار است 

رضانیا در ادامه با اشاره به کمبود معلم در استان همدان، افزود: کمبود معلم یک مساله اساسی و ریشه‌ای در این استان است و باید در دراز مدت کاهش پیدا کند. 

وی تصریح کرد: نیاز به تامین نیروی انسانی در استان همدان را باید با جذب نیرو و اجرای طرح‌های مختلف کم کنیم و در این راستا کیفیت بخشی باید در اولویت قرار گیرد و فراموش نشود.

رضانیا اظهار داشت: برای رفع مشکل کمبود معلم در استان همدان باید از ظرفیت مجلس و مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی استفاده شود چراکه آموزش‌وپرورش نیاز به حمایت نمایندگان مجلس دارد.

حمایت از آموزش و پرورش آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان بر سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش تاکید کرد و افزود: در حالی که در جامعه با آسیب‌های اجتماعی فراوانی مواجه هستیم حمایت از آموزش‌وپرورش، می‌تواند نقش مهمی در کاهش این آسیب‌ها داشته باشد.

رضانیا خواستار برگزاری اردوی راهیان نور دانش آموزی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نوجوانان شد و ادامه داد: حمایت‌های لازم را برای اجرای این طرح انجام خواهیم داد.

علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان نیز ابتدای هفته جاری در این خصوص گفت: همه مدارس استان باید تا یک هفته قبل از آغاز بازگشایی مدارس به مخزن ذخیره آب مجهز شود تا دانش آموزان مشکلی در زمینه تامین آب مصرفی نداشته باشند.

وی اظهار داشت: با توجه به بروز مشکل کم آبی در همدان، موضوع مجهز شدن مدارس به مخزن ذخیره آب از چندی پیش به مدیرکل آموزش و پرورش ابلاغ شده بود و در این باره نیز اقداماتی توسط این اداره کل صورت گرفته است.

وی افزود: هر چند طرح آبرسانی به همدان با شتاب در حال اجراست و اقداماتی نیز برای تامین آب مصرفی همدان به صورت موقت تا اجرای کامل پروژه انجام شده که با این حال وجود مخازن در مدارس برای مواقع اضطراری و قطعی آب ضروری است تا دانش آموزان برای تامین آب مصرفی با مشکل مواجه نشوند.

به گزارش ایرنا، در پی کاهش جدی بارش ها و خشکسالی ناشی از آن، ذخیره آب سدهای استان همدان به ویژه سد اکباتان به عنوان منبع اصلی تامین آب شهر همدان بسیار کاهش یافته است.همین امر طی چند هفته اخیر موجب بروز مشکل و تنش آبی در شهر همدان و اعمال زمان بندی قطع شبکه در شهر شده است.

در این مدت «علی اکبر محرابیان» وزیر نیرو چندین بار به صورت سرزده به همدان سفر کرده است و در جریان این سفرها در بازدید از طرح آبرسانی به همدان و همچنین بررسی روند مسایل و مشکلات مرتبط با خشکسالی و تنش آبی این استان با اشاره به تلاش جدی دولت برای رفع مشکل تنش آبی ناشی از خشکسالی از جمله در استان همدان گفت: شمارش معکوس برای افتتاح ابرپروژه آبرسانی به همدان آغاز شده و مرحله اول طرح آبرسانی به همدان ظرف دو تا سه هفته آینده به بهره برداری می رسد.

طرح آبرسانی به شهر همدان یکی از اقدامات موثر و پایدار برای رفع مشکل کم آبی است که این پروژه در ۱۸ سال گذشته بلاتکلیف بوده و پیشرفت بسیار کمی داشته است، از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم این پروژه با پیگیری های جدی استاندار همدان و حمایت های دولت پیشرفت قابل توجهی داشته است چراکه اقدامی راهگشا و پایدار برای رفع مشکل کم آبی همدان است.

عملیات اجرایی این طرح از سال ۱۳۸۶ آغاز شده ولی در سال‌های گذشته به کندی پیش می‌رفت و به نوعی متوقف شده بود که از سال گذشته و با روی کار آمدن دولت سیزدهم موضوع تامین آب آشامیدنی شهر همدان با پیگیری شبانه روزی استاندار همدان در اولویت کاری وزارت نیرو قرار گرفت و با پیگیری های ویژه و تزریق اعتبارات مناسب، این پروژه از حالت توقف کامل خارج و وارد پیشرفت در اجرای کار شد و فعالیت کارگاه‌ها از سر گرفته شد و مرحله اول آن برای آبرسانی به شهر همدان رو به اتمام است.

جمعیت دانش آموزی استان همدان حدود ۳۰۷ هزار نفر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha