دستگاه‌های اجرایی برای جلوگیری از بازگشت اعتبارات استانی مازندران به خزانه فقط ۱۸ روز فرصت دارند

ساری - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران روند جذب اعتبارات سال ۱۴۰۰ برای اتمام طرح‌های عمرانی و زیرساختی استان را کُند دانست و اعلام کرد: دستگاه‌های اجرایی مازندران فقط تا پایان شهریوماه امسال فرصت دارند تا از بازگشت اعتبارات عمرانی به خزانه جلوگیری کنند.

سیداسماعیل هاشمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ۲۰۰ طرح اقتصادی و عمرانی در استان مازندران معطل جذب اعتبارات از سوی دستگاه‌های اجرایی هستند، افزود: اکنون باید اولویت مدیران پیگیری دریافت این منابع مالی باشد.

وی بیشترین اعتبارات دریافت و جذب نشده را مربوط به اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و سازمان جهاد کشاورزی مازندران عنوان کرد و گفت: جلساتی توجیهی برای جذب این اعتبارات مصوب با دستگاههای متولی طی هفته‌های گذشته برگزار شد و طبق آخرین زمان‌بندی مدیران دولتی تا پایان شهریور ماه امسال فرصت جذب اعتبارات را دارند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران به رقم میزان اعتبارات قابل جذب از محل اعتبارات دستگاه های اجرایی در استان اشاره‌ای نکرد و گفت: در صورت جذب نشدن این اعتبارات این منابع ملی به خزانه بازگشت داده خواهد شد.

روز چهارشنبه دوم شهریور ماه امسال فرج الله فتح الله پور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران طی مکاتبه‌ای با رضا علیخانی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران خواستار تسریع در جذب این اعتبارات شد. 

وی در نامه خود نوشت؛« با عنایت به تاکیدات جناب آقای حسینی پور، استاندار محترم مازندران در جلسات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، جلسه ستاد جذب، تاکید مجدانه جنابعالی و پیگیری‌های تلفنی، حضوری و روزانه این سازمان و مکاتبات مکرر با روسای دستگاه‌های اجرایی و معاونین مربوطه و همچنین تشکیل جلسات با حضور جنابعالی در جلسات ستاد استان، به استخضار می رساند؛ براساس آخرین گزارش دریافتی از خزانه معین استان، بیانگر پیشرفت بسیار اندک و روند کُند اجرای مراحل جذب دستگاه دستگاه های اجرایی است.

بدین منظور با هماهنگی خزانه معین استان مقرر گردید؛ جلسه ای با با دستگاه های اجرایی با بیشترین میزان عدم جذب اعتبارات به اتفاق مدیران ذیحساب مربوطه روز یکشنبه ششم شهریور ماه امسال در محل اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تشکیل گردد.

لذا به منظور جلوگیری از هدر رفت منابع مالی استان و عدم برگشت اعتبارات تخصیص یافته سال ۱۴۰۰، دستور فرمایید جلسه اضطرای در هر دستگاه اجرایی به صورت جداگانه تشکیل و این موضوع در اولویت کاری تمام مدیران دستگاه های مشمول قرار گیرد.»

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha