۱۳ شهریور ۱۴۰۱، ۸:۳۷
کد خبرنگار: 945
کد خبر: 84877181
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

سرکنسولگری ایران در استان سیونیک ارمنستان افتتاح می شود

تبریز- ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی از افتتاح سرکنسولگری ایران در استان سیونیک ارمنستان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این اقدام با هدف بهبود وضعیت و ارتقای روابط با کشور ارمنستان انجام می شود.

به گزارش ایرنا، استان سیونیک به مرکزیت شهر کاپان تنها استان ارمنی هم مرز با ایران است که مراودات تجاری دو کشور از این نقطه انجام می شود.

عابدین خرّم شنبه شب در بدو ورود به تبریز در بازگشت از سفر به ارمنستان، در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه سیاست دولت سیزدهم تقویت ارتباط با کشورهای همسایه است، گفت: ارمنستان به عنوان دروازه ورود به اتحادیه اقتصادی اوراسیا مورد توجه است و سفر به این کشور در راستای تسهیل صادرات بخش خصوصی و تکمیل زیرساخت‌های ارتباطی و ترانزیتی صورت گرفت.

وی اظهار داشت: با توجه به اولویت دولت سیزدهم مبنی بر ارتباط با همسایگان، بعد از سفر به جمهوری آذربایجان، سفر دوم به کشور ارمنستان با حضور مسئولان دولتی و مجموعه های اقتصادی، صنایع و اتاق بازرگانی تبریز انجام شد. 

وی ادامه داد: یکی از اهداف سفر، دیدار و گفت‌وگوی بخش خصوصی و اتاق بارزگانی آذربایجان شرقی با بازرگانان و کارآفرینان ارمنستان برای معرفی بیشتر ظرفیت‌های استان جهت افزایش حجم سرمایه گذاری و تجارت بود.

خرّم گفت: همچنین در این سفر با وزیر اقتصاد و وزیر زیرساخت کشور ارمنستان جلسات کاری بسیاری خوبی برگزار شد و مقرر شد موانع موجود از لحاظ تبادل امکانات و اقتصاد بررسی و احصا شود تا هر دو طرف به راحتی در ترانزیت و تجارت فعالیت کنند و همچنین بخشی از تعرفه‌های گمرکی را به حداقل ممکن برسانیم. 

وی اضافه کرد: مسئولان دانشگاهی نیز در این سفر حضور داشتند و شهرک‌های صنعتی ارمنستان برای سرمایه‌گذاری در بخش فناوری و شرکت های دانش‌بنیان اعلام آمادگی کردند. 

وی اعلام کرد: هیاتی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی ارمنستان نیز در آینده نزدیک برای ارتقای روابط اقتصادی و تجاری و آشنایی بیشتر با ظرفیت های استان به آذربایجان شرقی سفر خواهد کرد.

خرم اظهار کرد: در این سفر همچنین موضوعات مختلف گردشگری و محیط زیست با مسئولان کشور ارمنستان مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha