بهره برداری و آغاز اجرای ۳ میلیارد دلار پروژه نفتی در پارس جنوبی

تهران- ایرنا- وزیر نفت با اعلام اینکه امروز در پارس جنوبی، یک میلیارد دلار پروژه افتتاح و به بهره‌برداری رسید، گفت: عملیات اجرایی ۲ میلیارد دلار پروژه جدید نیز آغاز شد.

به گزارش ایرنا، جواد اوجی امروز در مراسم بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های وزارت نفت در استان بوشهر، با اشاره به اینکه ۷۰ درصد تولید گاز کشور در استان بوشهر انجام می‌شود، افزود: امروز یک میلیارد دلار پروژه افتتاح شد و ۲ میلیارد دلار نیز پروژه جدید نیز عملیات اجرایی آن آغاز شد.

وی تاکید کرد: اولویت با نیروهای بومی استان بوشهر در اجرای پروژه‌ها است.

اوجی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه برای ارتقا دانش نیروهای بومی، گفت: با این اقدام امکان استفاده از نیروهای بومی بیشتر می‌شود.

وزیر نفت با اشاره به اینکه ۱۳۷۷ میلیارد تومان اعتبار برای انجام پروژه‌های مسئولیت‌های اجتماعی در استان بوشهر در نظر گرفته شده است، افزود: در استان‌هایی که صنعت فعال است، مردم آن مناطق باید بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: در یک سال عمر دولت سیزدهم ۱۴ هزار میلیارد تومان مصوبات سفرهای استانی برای انجام مسئولیت‌های اجتماعی در سراسر کشور مصوب شده است.

اوجی در خصوص گازهای مشعل شرکت ملی گاز برای جمع‌آوری گازهای همراه مکلف شدند، گفت: تکمیل زنجیره پتروشیمی در دستور کار است و از سرمایه‌گذاران در این خصوص حمایت می‌کنیم.

وی تاکید کرد: در توسعه پارس شمالی با گازپروم تفاهم‌نامه خوبی امضا شده است.

وزیر نفت با بیان اینکه ۳۰۰ میلیارد تومان برای راه‌آهن بوشهر- شیراز در نظر گرفته، گفت: اکنون اعتبارات را با توجه به زمان‌بندی پرداخت کرده‌ایم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha