طالبان مدعی ورود پهپادهای آمریکا از پاکستان به فضای افغانستان شد

تهران- ایرنا - « ملایعقوب مجاهد » سرپرست وزارت دفاع حکومت طالبان گفت، هواپیماهای بدون‌سرنشین آمریکایی از پاکستان وارد فضای افغانستان شده اند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از خبرگزاری « جمهور »، ملایعقوب مجاهد امروز ( یکشنبه ) هنگام ارائه کارکردهای یک ساله وزارت دفاع در برنامه حسابدهی دولت به ملت در مرکز رسانه‌های حکومت، از پاکستان خواست که اجازه ندهد فضای افغانستان از طریق خاک این کشور نقض شود.

او تاکید کرد: "براساس اطلاعات‌ ما هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی از پاکستان حریم فضایی افغانستان را نقض می‌کنند؛ ما از پاکستان می‌خواهیم اجازه ندهد از خاک آن کشور در مقابل و بر ضد کشور ما استفاده شود."

مجاهد افزود: اطلاعات دقیقی در این زمینه وجود ندارد که سیستم رادار افغانستان را نیروهای آمریکایی هنگام خروج کاملاً از بین برده‌ باشند. 

به گفته او، هم اکنون نیز هواپیماهای بدون سرنشین در فضای افغانستان گشت‌زنی می‌کنند و این هواپیماها همه روزه از پاکستان وارد فضای افغانستان می‌شوند.

وی تصریح کرد: حکومت طالبان از طریق وزارت خارجه، در این مورد اعتراضات رسمی خود را هم با طرف آمریکایی در میان گذاشته است چرا که آن‌را  تجاوزی آشکار می داند.

این در حالی است که در آخرین مورد حدود یک ونیم ماه پیش هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی، « ایمن الظواهری » رهبر القاعده را در خانه‌ای در منطقه وزیر اکبرخان کابل، هدف قرار داد.

این موضوع باعث شد مقام‌های آمریکایی، حکومت سرپرست طالبان را به حمایت از دشمنان این کشور متهم کردند. 

« ملایعقوب مجاهد » همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت که هم اکنون نیروهای وزارت دفاع به ۱۵۰ هزار نفر رسیده است که شماری از  آنان آموزش‌های حرفه ای  دیده اند.

به گفته او، این وزارت در یک سال گذشته حدود ۶۰ فروند هواپیماهای جدید جنگی و لجستیکی را ترمیم کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha