۲۵۰ میلیون دلار در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری شده است

زاهدان- ایرنا- معاون وزیر نیرو و رییس سازمان ساتبا کشور گفت: میزان سرمایه گذاری در حوزه انرژی‌های تجدید پذیر بادی و خورشیدی در سیستان و بلوچستان ۲۵۰ میلیون دلار است.

محمود کمانی روز شنبه در حاشیه نشست هم اندیشی احداث نیروگاه‌های تجدید پذیر در سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: برنامه وزارت نیرو در دولت سیزدهم تامین چهار هزار مگاوات انرژی از طریق نیروگاه‌های تجدیدپذیر است.

وی ادامه داد: سهم سیستان و بلوچستان از این میزان تولید ۳۲۵ مگاوات است که با فاصله زیاد رتبه دوم در کشور را دارد.

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت‌های بی نظیر در حوزه انرژی‌های تجدید پذیر است گفت: همکاری و تعامل مناسب بین دستگاه ها، سرعت اجرای کار و ظرفیت بی‌نظیر این استان در بخش انرژی های تجدیدپذیر، فرصت مناسبی را جهت سرمایه گذاری در این منطقه فراهم کرده است.

وی بیان کرد: احداث خط تولید پنل‌های خورشیدی، آموزش و استفاده از پیمانکار و افراد محلی موضوع مهم دیگری است که در کنار راه‌اندازی این نیروگاه ها قابل اجراست.

کمانی با اشاره به آغاز عملیات احداث ۱۰ هزار سامانه خورشیدی دیگر در سیستان و بلوچستان در روستای پدگی زاهدان افزود: ۱۱۰ هزار واحد نیروگاهی خورشیدی تا پایان سالجاری در کشور احداث خواهد شد که سهم این استان ۱۰ هزار واحد است.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان تاکنون از نظر میزان تخصیص نیروگاه خورشیدی بیشترین سهم کشور را به خود اختصاص داده است، اظهارداشت: اجرای این طرح فرصت مناسبی برای تولید انرژی پاک، ایجاد اشتغال و حمایت از خانواده‌های این استان است.

معاون وزیر نیرو ادامه داد: این طرح با مشارکت وزارت نیرو، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، جهاد سازندگی و معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری در سراسر کشور انجام می‌شود.

وی اظهارداشت: در این طرح اشخاص توسط نهادهای حمایتی معرفی و پس از ارزیابی و تایید توسط شرکت های توزیع برق نسبت به پرداخت تسهیلات و احداث نیروگاه اقدام می‌شود.

کمانی ادامه داد: کاهش تلفات شبکه برق، ایجاد اشتغال و خود اتکایی، حفظ محیط زیست، ایجاد درآمد از محل صرفه جویی سوخت از جمله مزایای اجرای این طرح در کشور است.

وی خاطر نشان کرد: اجرای این طرح ها با توجه به مدل پراکنده، تعداد و مشارکت مردمی در سطح دنیا بی نظیر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha