۵ شهریور ۱۴۰۱، ۰:۴۳
کد خبر: 84867235
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

لهستان تجهیزات سنگین نظامی از کره جنوبی می‌خرد

۵ شهریور ۱۴۰۱، ۰:۴۳
کد خبر: 84867235
لهستان تجهیزات سنگین نظامی از کره جنوبی می‌خرد

تهران – ایرنا – لهستان روز جمعه قرارداد خرید تانک، توپ‌های هویتزر و مهمات به ارزش ۵.۸ میلیارد دلار از کره جنوبی را امضا کرد.

به گزارش ایرنا از آسوشیتدپرس، با توجه به جنگ روسیه و اوکراین، این کشور اروپایی قصد دارد توانایی‌های دفاعی و بازدارندگی خود را افزایش دهد.

ماریوش بلاشژاک معاون نخست وزیر و وزیر دفاع لهستان این قرارداد را در پایگاه نظامی شهر موراگ در شمال لهستان امضا کرد.

وی در مراسم امضای این قرارداد گفت، ما در حال تقویت بنیه دفاعی کشور هستیم.

نماینده کره جنوبی نیز بر اعتماد دو کشور در روابط تجاری، اجتماعی و فرهنگی تاکید کرد.

لهستان مانند سایر کشورهای اروپایی و آمریکا در طول جنگ ۶ ماهه روسیه و اوکراین، تجهیزات نظامی زیادی به اوکراین ارسال کرده است. این کشور به دنبال جایگزینی این تجهیزات با تسلیحات دیگر از جمله تانک‌های آبرامز ساخت آمریکا است.

طبق این قرارداد لهستان ۱۸۰  فروند تانک K۲ Black Panther ساخت هیوندای روتم به ارزش ۳.۴ میلیارد دلار به همراه ۲۱۲ عراده هویتزر K۹ Thunder ساخت Hanhwa Defense به ارزش ۲.۴ میلیارد دلار خریداری می‌کند. این قرارداد شامل آموزش، تدارکات و مهمات می‌شود. انتظار می‌رود که تجهیزات خریداری شده تا پایان سال ۲۰۲۵ وارد لهستان شود.

به گفته بلاشژاک، لهستان همچنین قصد دارد امسال قراردادی را برای خرید ۱۲ فروند هواپیمای FA-۵۰، یک فروند هواپیمای آموزشی سبک و جنگی که توسط شرکت هوافضای کره و لاکهید مارتین ساخته شده است از کره جنوبی را امضا کند.

لهستان به دنبال انتقال فناوری این تجهیزات است تا خط تولید آن را در داخل کشور راه اندازی کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha