تغییر جهت قیمت جهانی طلا از نزولی به صعودی در هفته گذشته/ داد و ستدها روال عادی دارد

تهران- ایرنا- نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به روال عادی داد و ستدها در هفته گذشته، گفت: قیمت انواع سکه و طلا در طول هفته نخست شهریورماه تا اواسط هفته نزولی بود و در پایان هفته قیمت‌ها روند صعودی گرفت.

 «محمد کشتی‌آرا» در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا درباره تحولات بازار طلا طی هفته گذشته گفت: قیمت انس جهانی طلا تا اواسط هفته سیر نزولی داشت و با ۲۰ دلار کاهش همراه بود اما آخر هفته به ۱۷۰۵ دلار رسید.

وی اظهارداشت: در روزهای پایانی مردادماه شاهد بهبود روند مذاکرات بودیم و در نتیجه قیمت ارز کاهش یافت و دلار به کانال ۲۸ هزار تومان بازگشت که تاثیر مثبتی در کاهش قیمت طلا و سکه گذاشت و روند قیمت‌ها به کف رسید و در نتیجه قیمت سکه ۱۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان شد.

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: پنجشنبه قیمت ارز با افزایش همراه شد و در نتیجه قیمت طلا و سکه نیز رشد داشت. در آخرین معاملات روز پنجشنبه سکه طرح قدیم ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان شد که یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان افزایش هفتگی داشت. همچنین سکه طرح جدید به ۱۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید که به نسبت کاهش بها در اواسط هفته افزایش یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومانی قیمت‌ها را شاهد بودیم.

کشتی آرای گفت: نیم سکه با ۳۵۰ هزار تومان افزایش هفتگی به قیمت  هفت میلیون و ۷۵۰ هزار تومان ، ربع سکه با ۳۵۰ هزار تومان افزایش به چهار میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی با ۵۰ هزار تومان افزایش هفتگی به دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان داد و ستد شد.

وی با اشاره به اینکه تا اواسط هفته قیمت طلا کاهشی بود افزود: هر مثقال طلای آب شده روز گذشته پنج میلیون و ۵۶۰ هزار تومان بود که ۳۶۰ هزار تومان افزایش قیمت هفتگی داشت و هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۸۳ هزار تومان افزایش هفتگی در حالی که اول هفته یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود روز پنجشنبه به یک میلیون و ۲۸۳ هزار تومان رسید.

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: در اواسط هفته با کاهش قیمت انوع سکه و طلا و ارز حباب سکه کاهش یافت و به زیر یک میلیون تومان تغییر قیمت داشت ولی مجددا با افزایش قیمت طلا و سکه و افزایش تقاضا در آخرین معملات روز گذشته به یک میلیون و ۳۲۰ هزار تومان رسید.

وی اظهارداشت: دلار به عنوان یکی از شاخص‌های قیمت طلا در داخل کشور در حالیکه اواسط هفته ۲۸ هزار تومان قیمت داشت با یک هزار و ۳۲۰ تومان افزایش روز گذشته دوباره به کانال ۲۹ هزار تومان بازگشت.

به گفته کشتی آرای مهمترین اتفاق هفته گذشته این بود که پس از ۲۰ سال نرخ دلار و یورو یکسان شد.

وی بیان کرد: بازار طلا در هفته گذشته روزهای پرنوسانی را سپری کرد به این صورت که اول هفته سیر نزولی داشت و در پایان روند صعودی را طی کرد.

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: داد و ستد  در بازار طلا پس از گذشته ایام سوگواری سالار شهیدان  بهتر شده بود و عرضه و تقاضا روال عادی داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha