طرح آبرسانی شهرهای گروه الف مازندران از پروژه‌های اولویت‌دار تامین آب کشور است 

ساری-ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو گفت: طرح آبرسانی به شهرهای گروه الف مازندران از  پروژه‌های اولویت‌دار آبرسانی کشور است که امیدواریم در آینده نزدیک با اتصال به فریدونکنار تکمیل شود.

به گزارش ایرنا، محسن بختیار عصر پنجشنبه در مراسم افتتاح مجتمع آبرسانی شمال بابل اظهار کرد: این طرح از مهم‌ترین پروژه‌های آبرسانی کشور است که امروز به بهره‌برداری رسید و تامین آب شرب پایدار و با کیفیت را برای ۴۰۰ هزار نفر جمعیت شهرستان فراهم کرد.

وی اظهار کرد: تلاش مجموعه شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران برای بهره‌برداری از این پروژه قابل تقدیر است و امیدواریم با ادامه این طرح و رساندن آب به فریدونکنار پروژه آبرسانی به شهرهای گروه الف مازندران کامل شود.

طرح آبرسانی از سد آیت‌الله صالحی مازندرانی به شمال شهرستان بابل امروز به صورت ویدئوکنفرانسی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید. این پروژه با صرف اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان اجرا شد و برای انتقال آب سد آیت‌الله صالحی مازندرانی به شهرهای امیرکلا، هادی‌شهر و بخشی از شهر بابل اجرا شده است.

معاون طرح و توسعه شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران نیز در مراسم افتتاح این پروژه با تشریح برخی جزئیات این طرح گفت: طرح جامع آب شرب مازندران سال ۱۳۹۴ به تصویب رسید که در این طرح ۹ مجتمع آبرسانی تعریف شده  و غالب آن‌ها ردیف اعتباری دارند و اجرای برخی از آن‌ها نیز  آغاز شده است.

حیدر داوودیان افزود: بخشی از پروژه ابرسانی به شهرهای گروه الف پارسال افتتاح شد که تصفیه‌خانه به ظرفیت هزار لیتر به بهره‌برداری رسید. امروز نیز با افتتاح خط انتقال و ایستگاه پمپاژ که بخش دیگری از شهرستان بابل را پوشش می‌دهد شاهد بهبود آبرسانی در منطقه هستیم.

وی خاطرنشان کرد: خط انتقال آب از سد البرز تا ورودی بابل قبلا افتتاح شده بود و خطی که امروز به طول ۵۰ کیلومتر به بهره‌برداری رسید مجموع طول خط انتقال را حدود ۷۰ کیلومتر رساند. ۲۰ کیلومتر از این پروژه برای انتقال آب به فریدونکنار باقی مانده که امیدواریم در زمانبندی مناسب به بهره‌برداری برسد.

معاون طرح و توسعه شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران اظهار کرد: مجموع هزینه‌ای که برای خط انتقال و ایستگاه پمپاژ و مخازن این مجتمع صرف شد حدود ۱۰۰ میلیارد تومان است و در مجموع ۵۰۰ میلیارد تومان برای کل خط انتقال ۵۰ کیلومتری تا کنون هزینه شد.

به گفته داوودیان ۷۰ درصد از هزار لیتر آبی که در حال حاضر از سد آیت‌الله صالحی مازندرانی تولید می‌شود به شهرستان بابل تحویل داده می‌شود و مابقی به بابلسر می‌رود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha