۳ شهریور ۱۴۰۱، ۱۸:۴۳
کد خبرنگار: 3049
کد خبر: 84866164
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۷ سال دیگر پنجره جمعیتی ایران بسته خواهد شد 

۳ شهریور ۱۴۰۱، ۱۸:۴۳
کد خبر: 84866164
۷ سال دیگر پنجره جمعیتی ایران بسته خواهد شد 

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت : ۷ سال دیگر پنجره جمعیتی ایران بسته خواهد شد و اگر در این فاصله زیرساخت های لازم برای تشویق مردم به فرزندآوری صورت نگیرد، دیگر ایران جمعیت جوان نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شاهین شیرانی عصر پنج شنبه  در مراسم ایین افتتاح و بهره برداری از  ساختمان جدید مرکز خدمات  جامع سلامت شهر کوهپایه، اظهار داشت: یکی از مولفه های امنیت، جمعیت است

رییس دانشگاه افزود: برای پایداری و نگهداشتن جمعیت و تشویق مردم به فرزندآوری  باید سلامت مردم را تامین کرد که یکی از راه های تامین سلامتی در هر نقطه، احداث بیمارستان است که در این راستا از وزیر کشور مطالبه کردیم که اگر درمناطق محروم  اقدام به تاسیس بیمارستان نشود و مردم از نظر سلامتی احساس امنیت نکنند، به نقاط دیگر مهاجرت  کرده  و در نتیجه خالی شدن هر منطقه محلی امن برای فعالیت افراد شرور خواهد شد.
وی با اظهار اینکه باید ردیف بودجه ویژه ای برای ساخت  بیمارستان تخصیص یابد، گفت: ساخت بیمارستان در  شهر ورزنه امنیت خوبی را برای ساکنان آن منطقه ایجاد خواهد کرد، اگر چه امروز  ساخت بیمارستان در شهرستان خور و بیابانک ضرورت دارد، زیرا که فاصله خور تا اصفهان بیش از اصفهان تا تهران است.

۷۵ درصد سلامت  به دیگر دستگاه ها (غیر از وزارت بهداشت) بر می گردد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزایش ۲۵ سال به عمر متوسط ایرانیان را بزرگترین دستاورد انقلاب عنوان کرد و افزود: سلامت یک حوزه تعاملات بین بخشی است که تنها ۲۵ درصد کار به دست وزارت بهداشت است و ۷۵ درصد به دیگر دستگاه ها بر می گردد  و اگر کارخانه ای دودزا شود منجر به افزایش جمعیت سرطانی می شود و  همینطور نا ایمنی جاده ها و خودروها منجر به افزایش تعداد بیمارستان ها  و افراد ناسالم میشود.
وی به  نقش تاثیرگذار خیران در حوزه سلامت و بهداشت اشاره کرد و افزود: شاهد حضور پررنگ و همکاری نزدیک آنها با حوزه بهداشت و درمان و حتی حوزه پژوهش هستیم.
شیرانی ادامه داد: دولت کنونی یک دولت مردمی است که از جنس آنها است و باید از ترویج نا امیدی دوری کنیم و با همکاری یکدیگر به داد اصفهان برسیم.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه از تامین چند زمین برای حوزه بهداشت و درمان در سفر ریاست جمهوری به اصفهان خبر داد و افزود: بهداشت یک مقوله پیشرو است و در سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب  تقویت بهداشت همواره مورد توجه بوده است
زهرا شیخی به نقش موثر اصفهانی ها در تمامی عملیات ها از جمله محرم، فتح المبین و  واقعه ۲۵ آبان و ۳۷۰ شهید خاصه اصفهان و قبل و بعد از جنگ تحمیلی نقش بی بدیلی داشتند به طوری که در فرمایشات بنیانگذار انقلاب و مقام معظم رهبری همواره به نقش اثر گذار مردم اصفهان تاکید شده است.

وی با اشاره به اینکه باید همچون بیمارستان  شهر ورزنه، بیمارستانی نیز در  شهر کوهپایه ساخته شود، ادامه داد: با پیگیری رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان موفق به بازگشایی بخش زایشگاه کوهپایه شدیم.
شیخی با بیان اینکه در حوزه بهداشت و درمان حمایت همه جانبه ای خواهند داشت و تمام تلاش را برای ارتقاء حوزه بهداشت و درمان در شهرستان های دور افتاده استان اصفهان از جمله خور، کوهپایه، ورزنه انجام خواهد داد، گفت: با تبدیل این مناطق به شهرستان قطعا از امکانات بهتری  حوزه بهداشت و درمان برخوردار خواهد شد.

فرماندار شهرستان کوهپایه نیز به حمایت همه جانبه خیران در همه زمینه ها بویژه بهداشت و درمان اشاره کرد و افزود: از زمان رییس جدید دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شاهد اقدامات خوبی برای زایشگاه بیمارستان کوهپایه شدیم  و به همت  و حرکت جهادی دانشگاه، شاهد رفع دغدغه ذهنی مردم شدیم.
اصغر هدایت دلیل، ترویج دولت رجایی را خدمت صادقانه و مردمی عنوان کرد و افزود: دولت سیزدهم باید با پیروی از دولت شهید رجایی، در ارتباط نزدیک با مردم باشد.
وی با اشاره به اینکه ۲۷  هزار نفر از شهرستان کوهپایه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، گفت:  این شهرستان ۸۰ کیلومتر با نزدیکترین بیمارستان فاصله دارد علی رغم اینکه یک شهر صنعتی است و با حوادث متعددی مواجه است  ما خواستار طب اورژانس( یا پزشکی اورژانس) در این منطقه هستیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha