استاندار: خراسان رضوی از سرمایه‌گریزی به سرمایه‌پذیری تغییر جهت داده است

مشهد -ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: در سالهای گذشته این استان سرمایه‌گریز بود و اکنون شرایطی به وجود آمده است که به سمت سرمایه پذیری سوق یافته است، بنابراین در آینده جهش بزرگی در تولید، اشتغال و همچنین صادرات را شاهد خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، یعقوبعلی نظری روز پنجشنبه به همراه معاون رییس جمهوری در افتتاح خط های تولیدی یک شرکت تولید لوازم خانگی در مشهد افزود:  بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ مجوز جدید در طول یکسال گذشته در حوزه تولید صادر شده است.

وی خاطر نشان کرد: در حال نظم‌بخشی و انضباط‌سازی در جریان اقتصادی استان خراسان رضوی هستیم و برای به نتیجه رسیدن این مدیران باید از حالت ستادی به عملیاتی تغییر رویکرد دهند که این موضوع مبنای تشکیل قرارگاه های اقتصادی در استان شد تا با مشارکت بخش خصوصی در کنار حاکمیت امکان دستیابی به برنامه‌ها فراهم شود.

نظری ادامه داد: تلاش می کنیم تا در همه عرصه ها از جمله صنعتی، معدنی، کشاورزی و دامپروری، شرایط فعالیت اقتصادی مناسب تر شود و بر همین اساس کوشش می شود تا  واحدهای تولیدی تعطیل نشوند و حتی اگر بنا به دلایلی تعطیل شده، دوباره احیا شود و با این نگاه واحدهایی هم که با ظرفیت محدود در حال کار هستند باید ارتقاء یابند.

وی بیان کرد: خراسان رضوی در موضوع آغاز طرح های جدید  و یا افتتاح طرح های به بهره‌برداری رسیده، در هفته دولت رتبه نخست کشوری را با بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار از آن خود کرده است.

استاندار خراسان رضوی افزود: دیپلماسی اقتصادی در این استان که در همسایگی 2 کشور قرار گرفته است از جمله کارهای در دست اقدام است و شرکت در نمایشگاههای خارجی در دستور کار قرار دارد.

او بیان کرد: برای تحول در موضوع اقتصاد ایجاد صنایع مادر و پیشران در کنار تکمیل زنجیره صنایع  موجود در استان در دست اقدام است و به همین علت، شرایط ایجاد زیر ساخت‌های لازم در حال فراهم شدن است.

مجموعه تولیدی جهان افروز با قدمت حدود ۵۰ سال، تولید بخاری، کولر و آبگرمکن را در دستور کار داشت و اکنون تولید تلویزیون رنگی، ماشین لباسشویی و ظرفشویی را آغاز کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha