سامانه صدور شناسه خدمت با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر صمت رونمایی شد

تهران- ایرنا- همزمان با برگزاری دومین روز از نخستین نمایشگاه خدمات کسب و کار ایران، معاون اول رئیس جمهور و وزیر صمت با حضور در غرفه مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران از سامانه شناسه خدمت رونمایی کردند.

به گزارش ایرنا از مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران، سامانه صدور شناسه خدمت این امکان را به همه کسب و کارها می دهد تا بتوانند برای خدمات خود کد ملی/بین‌المللی دریافت کرده و شناسنامه آن را ایجاد کنند. 
از ویژگی‌های کلیدی این سامانه می‌توان به ایجاد بانک اطلاعاتی جامع خدمات کشور، ایجاد فرصت رقابت برابر برای همه کسب و کارها برای ارائه خدمت،  تامین خدمت دولت و سایر کسب‌وکارها از طریق منبع یابی و امکان راه اندازی سامانه پایانه.های فروشگاهی نام برد. 
مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران از سال ۱۳۷۴ مهمترین استانداردها و خدمات مدیریت زنجیره تامین کشور را ارائه کرده و اکنون با ثبت اطلاعات بیش از ۶ میلیون قلم کالا، به عنوان تنها بانک اطلاعاتی مرجع کالا و خدمات کشور شناخته می شود. 
از سایر خدمات این مرکز می‌توان به صدور شناسه کالا، کد GTIN (شماره جهانی قلم تجاری)، ایران‌کد و GLN (شماره جهانی موقعیت مکانی) اشاره کرد.

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha