۱ شهریور ۱۴۰۱، ۱۹:۳۰
کد خبرنگار: 808
کد خبر: 84863824
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اختلال موقت در صادرات نفت خام قزاقستان

۱ شهریور ۱۴۰۱، ۱۹:۳۰
کد خبر: 84863824
اختلال موقت در صادرات نفت خام قزاقستان

تهران – ایرنا – کنسرسیوم خط لوله کاسپین (سی پی سی) روز سه شنبه اعلان کرد که ۲ مکان بارگیری (اس پی ام) خط لوله صادرات نفت خام روسیه و قزاقستان به کشتی های نفتکش از طریق پایانه دریای سیاه، دستکم به مدت یک ماه تحت تعمیر قرار خواهد گرفت و دچار اختلال خواهد شد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز؛ این کنسرسیوم روز دوشنبه اعلان کرده بود که صادرات نفت از  اس پی ام به علت خرابی تجهیزات در پی هوای نامساعد زمستانی، مختل شده است.

سی پی سی افزود: بازرسی نقطه پهلوگیری سوم در پایانه یوژنایا اوزریوکا مستلزم تعطیل موقت آن به مدت چند ساعت خواهد بود و با کشتی های نفتکش برای تغییر برنامه های بارگیری به منظور تکمیل بازرسی در ۲۶ اوت (۴ شهریور ماه) تماس گرفته است. برآورد مدت یک ماهه برای تعمیر این نقاط پهلوگیری، تقریبی بوده و ممکن است تغییر کند و اکنون در پی شرکتی برای آغاز عملیات تعمیر است.

۲ نقطه پهلوگیری این پایانه در ماه مارس به علت طوفان آسیب دید و پس از تعمیر در آوریل دوباره وارد به خدمات دهی شد.

نزدیک به یک درصد نفت جهان از این پایانه صادر و بارگیری می شود که مسیر اصلی صادرات نفت قزاقستان به شمار می رود.

این کنسرسیوم افزود: سومین نقطه پهلوگیری در وضعیت اضطراری قرار دارد و ظرفیت بارگیری تا سه میلیون و ۵۰۰ هزار تن نفت در ماه خواهد داشت که ۶۰ تا ۷۰ درصد ظرفیت آن را تشکیل می دهد.

به گزارش شبکه خبری راشا تودی، طبق داده‌های منتشر شده، ترکیه در سال جاری واردات نفت خود را از روسیه به بیش از ۲۰۰ هزار بشکه در روز افزایش داده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزایش دوبرابری داشته است.

اوایل ماه جاری مسکو و آنکارا برای تقویت همکاری‌های اقتصادی، حمل و نقل، کشاورزی، مالی، گردشگری و ساخت و ساز توافق کردند. این کشورها قصد دارند تجارت دوجانبه را تا سال ۲۰۳۰ به ۱۰۰ میلیارد دلار افزایش دهند و در پروژه‌های انرژی همکاری کنند. آنها همچنین توافق کردند که ترکیه بخشی از واردات گاز خود از روسیه را به روبل پرداخت کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha