تلاش برای رفع مشکلات آبی مردم تداوم یابد

تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با حضور در همدان بر روند حل مشکلات آبی ایجاد شده در همدان نظارت کرد و بر تداوم فعالیت ها تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «اتابک جعفری» ضمن دریافت گزارش از مدیرعامل آبفای استان همدان، اقدام های  انجام شده در روزهای گذشته برای تامین بخشی از مشکل آب در شهر همدان، مدیریت مخازن و اقدام های ضربتی برای توزیع هرچه بهتر آب شرب را مورد بررسی قرار داد.

تلاش‌ شبانه روزی آبفای استان در چند روز گذشته برای جبران بخشی از کمبود آب شرب شهر همدان با اقدام های مختلف از جمله حفر چاه در منطقه آق حصار، تجهیز و اتصال چاه‌های کشاورزی به آب شهر و تغییر در زون شهری انجام شده است و با تمام توان تا رفع کامل مشکلات شهروندان ادامه دارد.

با توجه به کاهش نزولات جوی به ویژه در سال جاری و افت سطح ذخایر آبی در استان و  به شکل خاص شهر همدان، با وجود کنترل فشار آب طی ماه‌های گذشته و مدیریت توزیع آب، افت ذخیره سد اکباتان موجب شد تا برنامه‌ای با هدف مدیریت فشار و توزیع آب در شبکه‌های شهر همدان تدوین شود.

شهر همدان طی هشت سال گذشته به طور سالانه در تابستان با ناترازی منابع و مصارف آب شرب مواجه شده و بعضا تقاضای آب در این شهر به ۲ برابر منابع تامین آب می‌رسد.

بر این اساس، از سال ۱۳۸۳، اَبَرپروژه آبرسانی به این شهر با یک خط انتقال ۱۴۰ کیلومتری از سد تالوار در دستور کار بوده است که طی ۱۷ سال گذشته تا قبل از شهریور سال ۱۴۰۰، تنها ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی به ثبت رسانده است.

بر این اساس، با تاکید دولت سیزدهم مبنی بر حل مسئله آب شرب کشور، اَبَرپروژه آبرسانی به همدان در ردیف پروژه‌های ویژه فوق اضطراری قرار گرفت و پیشرفت فیزیکی آن با سرعت آغاز شد. بر اساس آخرین اطلاعات فاز اول این پروژه تا نیمه شهریورماه با کار جهادی انجام شده به بهره‌برداری خواهد رسید و مسئله آبی همدان به صورت بلند مدت حل خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha