۱ شهریور ۱۴۰۱، ۱۴:۱۶
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84863326
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

رئیس مجلس نمایندگان تاجیکستان بر توسعه روابط با ایران تاکید کرد

تهران - ایرنا - در دیدار محمد طائر ذاکرزاده رئیس مجلس نمایندگان تاجیکستان و هیئت گروه دوستی مجلس شورای اسلامی ایران بر توسعه روابط دو کشور هم فرهنگ و هم زبان در همه زمینه ها از جمله حوزه پارلمانی تاکید شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، در این دیدار که محمدتقی صابری سفیر فوق‌العاده و نماینده تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشت بر توسعه روابط دو کشور هم فرهنگ و هم زبان ایران و تاجیکستان در همه زمینه ها از جمله حوزه پارلمانی تاکید شد.

هیأتی از اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و تاجیکستان بنا به دعوت رئیس مجلس این کشور، در دوشنبه پایتخت تاجیکستان حضور یافت.

هیئت پارلمانی ایران طی این سفر با مقامات مجلس و دولتی تاجیکستان و ایرانیان مقیم این کشور دیدار و درخصوص گسترش سطح مناسبات پارلمانی و تسهیل و تسریع همکاری های اقتصادی، تجاری، فرهنگی و سایر مسائل مورد علاقه گفت و گو و تبادل نظر کردند.

در این سفر احسان ارکانی،  حسین امامی راد و حسین محمدصالحی دارانی از اعضای کمیسیون «برنامه و بودجه و محاسبات»، «آموزش، تحقیقات و فناوری» و «امور داخلی کشور و شوراها»، جلیل رحیمی جهان آبادی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان را همراهی می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha