۳۱ مرداد ۱۴۰۱، ۱۷:۴۱
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 84862447
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اتحادیه اروپا ماموریت آموزشی نظامی برای نیروهای اوکراینی را بررسی می‌کند

تهران -  ایرنا – جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه اعلام کرد این اتحادیه در حال بررسی آغاز عملیات آموزشی نظامی برای نیروهای اوکراینی است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، وی در یک کنفرانس خبری در اسپانیا افزود: منطقی به نظر می رسد جنگی که اینقدر ادامه یافته، به چیزی بیش از حمایت مادی نیاز دارد، بلکه همچنین آموزش و کمک به سازماندهی ارتش مورد نیاز است.

بورل تاکید کرد که ماموریت آموزشی ارتش در نشست وزیران دفاع اتحادیه اروپا که ۲۹ اوت (۷ شهریور) در پراگ آغاز می شود، مورد بحث قرار می گیرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه گفت: من نمی توانم در مورد توافقی که هنوز باید از سوی کشورهای عضو منعقد شود، جزئیات بیشتری ارائه دهم اما البته این یک ماموریت مهم خواهد بود. ما با یک جنگ واقعی و متعارف روبه رو هستیم که صدها هزار نظامی را بسیج می کند.

وی با بیان دیدگاه شخصی خود در مورد این ماموریت آموزشی افزود: امیدوارم که مورد موافقت قرار گیرد.

این دیپلمات اروپایی توضیح داد که اتحادیه اروپا در حال حاضر ۱۶ ماموریت آموزشی نظامی در سراسر جهان از جمله در نیجر، چاد و موزامبیک دارد.

آموزش نظامیان اوکراینی تنها محدود به اتحادیه اروپا نمی شود. به طوری که نیوزیلند نیز به تازگی با صدور بیانیه ای اعلام کرد ;i این کشور ۱۲۰ نیروی نظامی را برای کمک به آموزش نظامیان اوکراینی در خط مقدم جبهه، به انگلیس اعزام می کند. در بیانیه دولت نیوزیلند آمده است که آموزش ۸۰۰ نظامی اوکراینی به طور خاص در یکی از چهار مکان مورد نظر در انگلیس انجام می شود و نیروهای دفاعی نیوزیلند وارد خاک اوکراین نمی شوند.

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه دوشنبه ۲۱ فوریه (۲ اسفندماه ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو اعلام کرد که کشورش استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانتسک را به رسمیت شناخته و در کاخ کرملین قراردادهای همکاری و دوستی را با سران این جمهوری‌ها امضا کرد.  

 پوتین بامداد پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ماه ۱۴۰۰) در یک سخنرانی در تلویزیون ملی روسیه، از اقدام نظامی در دونباس خبر داد و از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.  

همزمان با ادامه آتش جنگ در اوکراین، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین‌المللی علیه روسیه در حال افزایش است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha