۲۹ مرداد ۱۴۰۱، ۱۷:۲۶
کد خبر: 84860186
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پیشرفت ۱۰ درصدی عملیات اجرای خطوط لوله جریانی میدان آزادگان جنوبی

تهران- ایرنا- مدیرعامل گروه پتروپارس در جریان اجرای فاز یک طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی از پیشرفت ۱۰ درصدی عملیات اجرایی خطوط لوله جریانی خبر داد.

به گزارش ایرنا از پتروپارس، سید شمس‌الدین موسوی با اعلام این خبر گفت: پیمانکار احداث و راه‌اندازی تاسیسات سرچاهی و خطوط لوله جریانی فاز یک آزادگان جنوبی پس از ابلاغ شروع به کار، بلافاصله فعالیت‌های مهندسی و تامین کالای پروژه را آغاز کرده است که تاکنون حدود ۱۰ درصد پیشرفت کرده است.

وی با اشاره به اینکه این عملیات در قالب قرارداد EPCC   در حال اجرا است، افزود: شرح کار پیمانکار شامل اجرای تاسیسات سرچاهی ۴۲ حلقه چاه و خطوط جریانی ۶ اینچ به طول ۲۹ کیلومتر و ۸ اینچ به طول ۱۲۶ کیلومتر مربوط به ۴۱ حلقه چاه و احداث بسترهای جدید شماره ۹۳ و ۹۴ و توسعه بستر ۷۹ جهت آماده سازی حفاری سه حلقه چاه جدید است.

موسوی با بیان اینکه قرارداد خرید خطوط لوله جریانی، شیرآلات و Flangeهای مورد نیاز پروژه از سوی پیمانکار با سازندگان منعقد شده و فرآیند ساخت کالا در حال آغاز است، ادامه داد: مدارک مهندسی مربوط به کالاهای اصلی پروژه از قبیل HIPPS،Wellhead Control Panel  و تجهیزات تزریق مواد شیمیایی و باقیمانده اقلام Piping تهیه شده و مذاکره با سازندگان داخلی برای دریافت پیشنهادهای فنی در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود طی ماه آینده قراردادهای ساخت با سازندگان مربوطه منعقد شود.

مدیرعامل گروه پتروپارس در ادامه از انجام مذاکرات با شرکت‌های داخلی جهت Cladding و ایجاد پوشش داخلی لوله‌های فشار بالا در بخش سرچاهی خبر داد و با تاکید بر جدیت پتروپارس در انجام تعهد خود برای تولید زودهنگام چاه‌های مربوط به این میدان بیان کرد: با مساعدت کارفرمای محترم در روزهای اخیر کالاهای مربوط به خطوط جریانی پنج حلقه چاه واقع بر روی بسترهای ۴۴ و ۴۵ و ۴۶ شروع به تحویل شده که از مجموع ۳۵ کیلومتر لوله مربوط به این پنج چاه تاکنون حدود ۲/۵ کیلومتر لوله با سایزهای ۶ و ۸ اینچ به صورت امانی به پیمانکار تحویل و عملیات ریسه کردن لوله‌ها و جوشکاری آنها آغاز شده است.

وی ادامه داد: همچنین لیستی از کالاهای مربوط به تاسیسات سرچاهی این چاه‌ها نیز دریافت شده که بخشی از آن توسط کارفرمای محترم در اختیار پیمانکار قرار خواهد گرفت و مذاکره جهت تامین بخش دیگر از کالاهای موردنیاز از منابع داخلی در حال انجام است.

گفتنی است، بر اساس سیاست‌های گروه پتروپارس در استفاده حداکثری از نیروهای بومی و محلی، حداقل ۷۰ درصد نیروهای پیمانکار در اجرای این پروژه، از کارشناسان و کارگران بومی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha