۱۵ درصد از تولید انرژی کشور بر عهده پالایشگاه نفت تهران است

شهرری- ایرنا- مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران گفت: این پالایشگاه به تنهایی ۱۵ درصد از انرژی کشور را تولید و نقش مهمی در این زمینه ایفا می کند.

به گزارش ایرنا از خبر روز شنبه روابط عمومی شرکت پالایش نفت تهران، حامد آرمان فر در دیدار با اعضای مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با هدف رفع برخی موانع و چالش های شرکت های پالایشی نکاتی را پیرامون برخی اقدامات و تعاملات این شرکت با نهادهای بالاسری و حاکمیتی برشمرد.

وی اظهار داشت: شرکت پالایش نفت تهران با قدمتی بیش از ۵۰ سال، نقش مهمی در تامین انرژی کشور دارد.

۱۵ درصد از تولید انرژی کشور بر عهده پالایشگاه نفت تهران است

آرمان فر اظهار داشت: این شرکت در دهه اخیر سرمایه گذاری ها و اقدامات مهمی جهت پایداری کسب و کار، ادامه تولید، ارتقای کیفیت محصولات و از همه مهم‌تر اجرای پروژه های متعدد در جهت رفع آلاینده های زیست محیطی از چرخه تولیدات این شرکت انجام داده است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران گفت: با تحولات مهمی که در حوزه عرضه و تقاضای سبد انرژی در دنیا در حال وقوع است و پیش بینی های نه چندان مطلوب مصارف نفت خام و فرآورده های نفتی طی دو دهه آینده، شرکت ها در تلاش‌اند تا تدابیر جدیدی را برای حل معضلات پیش رو در بخش انرژی و متناسب سازی سبد فعالیت ها و کسب و کارها با آن اتخاذ کنند.

وی رسالت این شرکت را ارتقای کیفیت محصولات برشمرد و خاطرنشان کرد: این مهم نه فقط موجب افزایش ارزش ریالی محصولات و سودآوری بیشتر برای سهام داران می شود بلکه منجر به کاهش آلایندگی های محیط زیستی در حوزه مصرف سوخت کشور نیز خواهد شد که منافع آن به تمام کلان شهر تهران تعمیم می یابد.

بازدید از تاسیسات پالایشگاه و اقدامات و دستاوردهای شرکت پالایش نفت تهران در جهت کیفی سازی محصولات و کاهش آلاینده های محیط زیست پایان بخش این دیدار بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha