بهترین راهکار اصلاحی زندانیان،  مهارت آموزی متناسب با نیازواقعی بازارکار است

اهواز - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان گفت: بهترین راهکار اصلاحی زندانیان و بازگشت آبرومندانه آنان به جامعه ، مهارت آموزی متناسب با نیازواقعی بازارکار است.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان جلیل بیت مشعلی در نشست با مدیرکل زندان های خوزستان با بیان اینکه یکی از گروه‌های هدف ما مهارت آموزی زندانیان است افزود:با توجه به نوع نگاه جدید به مقوله فرهنگی،  اجتماعی ومهارتی به حرفه آموزی مددجویان در آینده شاهد تحول کاربردی در این حوزه خواهیم بود.

وی اظهار داشت:به دنبال ارتقای کمی و کیفی مهارت آموزی مددجویان از طریق هم افزایی و تعامل بین بخشی برای توسعه مهارت آموزی با ایجاد رشته های جدید  متناسب با نیازهای روز بازار کارهستیم تا منجربه اشتغال آفرینی شود.

بیت مشعلی تاکید کرد: تمام تلاش آموزش فنی وحرفه ای استان تسهیل گری وتسریع گری برای رفع موانع است و ایجاد تحول مفید و کاربردی در حوزه آموزش مهارتی است.

وی گفت:طرح ایجاد وراه اندازی مرکزثابت آموزش فنی و حرفه‌ای زندان در دستور کار بررسی و مطالعه کارشناسی قرار گرفته تا با ایجاد رشته های جدید به زندانیان مهارت‌های نوین و کاربردی ارایه وزمینه کسب درآمد برای تامین معیشت خانواده مددجویان گامهای اساسی برداشت.

بیت مشعلی ادامه داد: مدجویان و سربازان وظیفه و کادر شاغل زندان وخانواده آنان تحت  آموزش مهارتی قرار خواهند گرفت.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از کارهای اساسی صدور مجوز مربیگری کارکنان اداره زندان و زندانیان دارای مهارت تجربی است تا پس از  تعیین صلاحیت حرفه‌ای و ارزیابی بتوان از خدمات آنان برای توسعه امور آموزشی بصورت کیفی بهره مند شد.

مدیر کل زندانهای خوزستان نیز دراین نشست گفت:با توجه محدودیت‌های تجهیزاتی و امکانات آموزشی ، خدمات ارزنده ای برای حرفه آموزی و  اشتغال آفرینی زندانیان ازسوی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای صورت گرفته  که جای قدردانی دارد.

غلامرضا روشان با اشاره به اینکه آموزش مهارتی راهکار مطمئن اشتغال زندانیان است، بیان داشت:حرفه آموزی یکی از شاخص‌های اصلاح وتربیت مددجویان زندانی است که با تعامل دوسویه بتوان زمینه بهره مندی تعدادبیشتری از مددجویان فراهم شود.

وی اضافه کرد:بیکاری و نداشتن مهارت برای راه اندازی کسب وکار وایجاد شغل عامل بزه و ناهنجاری در جامعه است واگر برای جوانان شغل فراهم شود ناهنجاری در جامعه کاهش وبه حداقل خواهد رسید.

روشان  خاطرنشان کرد:آموزش زندانیان علاوه بر غنی سازی اوقات سبب کسب مهارت مددجویان در دوران محکومیت شده تا پس از طی محکومیت وبا حمایت‌هایی که صورت می گیرد کسب و کاری راه اندازی و وارد بازارکار شده و بازگشتی شرافتمندانه وسعادتمند به آغوش خانواده و اجتماع داشته و فرد مثمرثمر برای خود ، خانواده و جامعه باشند.

در این نشست که با هدف تعمیق و توسعه کمی و کیفی حرفه آموزی به زندانیان برگزار شد طرح  راه اندازی مرکزثابت آموزش فنی وحرفه ای ویژه زندان مورد بررسی قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha