تداوم پیگیری‌های ویژه برای تکمیل راه‌آهن اردبیل و بزرگراه سرچم

اردبیل-ایرنا- استاندار اردبیل با بیان اینکه روند اجرای پروژه راه‌آهن اردبیل - میانه به‌صورت ویژه در حال پیگیری است،گفت: بر اساس هماهنگی‌ها و تأمین اعتبارات لازم، تا پایان آبان‌ماه زیرسازی و تا پایان سال کل روسازی و ریل‌گذاری راه آهن میانه-اردبیل انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا نشست مشترک سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل، علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، صدیف بدری، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با خیراله خادمی، معاون وزیر راه‌وشهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور در خصوص بررسی روند اجرای پروژه‌های راه‌آهن اردبیل و بزرگراه اردبیل - سرچم، در محل استانداری اردبیل برگزار شد.

استاندار اردبیل در حاشیه این نشست در گفت‌وگو با خبرنگاران ارتباطات زمینی، هوایی و ریلی را از مهم‌ترین زیرساخت‌های پیشرفت ذکر کرد که اقدامات و برنامه‌ریزی‌های لازم برای ارتقای وضعیت استان اردبیل در این زمینه‌ها انجام شده است.

پیش‌بینی منابع اعتباری مختلف برای تسریع پروژه راه‌آهن اردبیل/ تکمیل ۳۲ کیلومتر از بزرگراه اردبیل - سرچم

وی افزود: روند اجرای پروژه راه‌آهن اردبیل - میانه به‌صورت ویژه در حال پیگیری است و بر اساس هماهنگی‌ها و تأمین اعتبارات لازم، تا پایان آبان‌ماه زیرسازی و تا پایان سال کل روسازی و ریل‌گذاری انجام می‌شود.

مقام عالی دولت در استان اردبیل افزود: با پیش‌بینی منابعی از محل سفر رئیس‌جمهور و ماده ۵۶ بانک‌ها و همچنین افزایش سقف تعهدات اعتباری بنیاد مستضعفان، اجرای پروژه با سرعت پیش می‌رود.

استاندار اردبیل ادامه داد: در خصوص بزرگراه اردبیل - سرچم، ۳۲ کیلومتر قطعه اول این پروژه تکمیل شده است و بر اساس هماهنگی انجام‌گرفته‌، مقرر شده قطعات ۲، ۳، ۴ و ۷ نیز به‌طور کامل به پیمان برود و با انجام مطالعات لازم برای قطعات ۵ و ۶ که شامل تونل‌ها است، نحوه اجرای پروژه در این قطعات نیز تعیین تکلیف می‌شود.

عاملی تصریح کرد: همچنین در اجرای زیرساخت‌های ارتباطی برای سایر مسیرهای شهرستانی نیز هم‌اکنون بزرگراه اردبیل - مشگین‌شهر در حال اجرا است و در خصوص بزرگراه مشگین‌شهر - پارس‌آباد هم تلاش می‌کنیم این مسیر به پیمان رفته و اجرایی شود.

براساس این گزارش امروز همچنین سیدحامد عاملی استاندار اردبیل، علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، صدیف بدری، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، خیراله خادمی، معاون وزیر راه‌وشهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و سایر مسؤولان، در بازدید از پروژه راه‌آهن اردبیل - میانه، آخرین وضعیت پیشرفت این پروژه و مسائل و مشکلات آن را بررسی کردند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha